Lepszy kabelek USB — różnica dramatyczn

Użytkownik "HF5BS" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:paf871$sij$ snipped-for-privacy@node2.news.atman.pl... Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości

Gdzies czytalem o wiezy Ostankino pod Moskwa. Takie tam, 500m betonu. A fundamenty ... na 3 m wglab ziemi.

Wiaterek daje sile umiarkowana, a ciezar calej konstrukcji plus jej szerokosc u podstawy wystarczaja do stabillnosci.

Ale mnie chodzilo o aluminium - wydawalo mi sie, ze uzasadniales gorsze wlasnosci wlasciwosciami magnetycznymi, przyznaje - jest paramagnetykiem, odwrotnie niz miedz, ale to bardzo slabe wlasciwosci.

(średnica zwodu)

Tam ponoc indukcyjnosc druta sie juz liczy ... wiec napiecia moga byc w grubych kV.

Aluminium sie ponoc latwiej pali. Choc w ognisku to wcale tak chetnie nie wyglada ...

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Przepraszam, czepiam się: na północy Moskwy, całkiem daleko od granic miasta. Grubość fundamentów istotnie jest 3 metry, natomiast są wkopane do ziemi na głębokość 4,7 m. Średnica fundamentów to 74 m. Podobno zaprojektowano z 6-krotnym zapasem na wywrócenie.

Jak popatrzy się na tę wieżę, to widać, że środek ciężkości ma nisko.

Reply to
Uncle Pete

Użytkownik "Uncle Pete" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:pafglk$fd5$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Teoretycznie - moze byc bez znaczenia. Poki stoi prosto - wiatr robi moment, ciezar robi moment(*), sie rownowazą niezaleznie od wysokosci s.c.

Gorzej, jak sie podstawa pochyli, albo wiatr wieze wygnie - wtedy ciezar wlasny doklada swoj moment

(*) no dobra, tak by bylo tylko przy sztywnej podstawie, w praktyce to ona musi sie wygiac, zeby ten moment na podstawie powstal.

J.

Reply to
J.F.
[...]

Piszesz o przewodności a podajesz rezystywność :(

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:5acb301f$0$31356$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Ale tam powierzchnię ma w miarę niewielką, poza tym, była projektowana, aby miała to, co ma. Choć nie uchroniło jej to przed pożarem okablowania.

Ale z pewnością nie mały paliczek po środku, tylko solidna płyta, odpowiednio trwała i ciężka.

To przy stałym wietrze tak, ale jak będzie dmuch, dmuch, to się rozbuja - i "jerycho"

Aluminium aż tak nie psuje efektywności, jak tak się zastanawiam, to sprawność powinna być całkiem sensowna. Wolałbym antenę z prętów miedzianych, ale była by raczej ciężkawa.

I to między sąsiednimi elementami konstrukcji, galwanicznie połączonymi. Przypuszczam, że schemat zastępczy kawałka zbrojenia, mógłby być całkiem ciekawy.

Reply to
HF5BS

Użytkownik "Uncle Pete" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news:pafglk$fd5$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Przy dobrej piździawie, wspartej rytmicznymi zmianami siły, to chyba nawet bym się trochę zaczął obawiać. Jednak skoro (raczej pozorny) środek ciężkości, to i wektory, więc siła wiatru swoje dokłada i pozorny środek ciężkości, czy jaka temu nazwa, przesuwa. Czymże innym, jeśli nie ilustracją tego, jest wyrywanie drzew z korzeniami przez silne wichry?

Reply to
HF5BS

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.