LED-o-żarówki na trzonek G4

Stolarze do kuchni założyli pod szafkami "standardowe" oświetlenie w postaci takich jakby położonych bokiem graniastosłupów - i to badziewie od nowości wyposażono oczywiście w żarówki halogenowe - efekt jest taki, że od temperatury po miesiącu wytopiły się gniazda w których mocuje się żaróweczki. Chciałbym w tym miejscu dać LEDy bo halogen tutaj to jest jakaś pomyłka - cała oprawa (metalowa) po kilkunastu minutach robi się na tyle gorąca że trudno ją dotknąć. W związku z tym szukam jakiś porządnych ledowych wynalazków z trzonkiem G4 do montażu "bocznego" - coś jak to:

formatting link
ciepła i tak ze 250lm albo więcej, zasilanie oczywiście 12V, polecicie coś? Bo na allegro tego chłamu sporo, ale mało co można znaleźć z deklarowanym strumieniem powyżej 200lm. Szukałem jakiś bardziej markowych, ale ani Philips ani Osram nie mają takich w ofercie.

Reply to
Jakub Rakus
Loading thread data ...

W dniu 2013-05-29 23:04, Jakub Rakus pisze:

Dokładnie do tego samego kupiłem bardzo podobne do tych co podałeś w linku. Jak mówi stare przysłowie "Widziały gały co brały", poszedłem do sklepu ze sprzętem oświetleniowym i wybrałem sobie zamiennik LED. W zależności od potrzeb są z większą lub mniejszą liczbą diod a do tego jeszcze można zobaczyć jak to w realu świeci. Około 1,5 roku temu sztuka kosztowała mnie 16 zł. Do dziś działa bez żadnego problemu. Zasilane z elektronicznego transformatora.

Reply to
Olo

Dnia Wed, 29 May 2013 23:04:22 +0200, Jakub Rakus napisał(a):

A moze zrezygnowac z "oryginalu" i poszukac szerzej ?

Tasmy, plafon LED, oprawa swietlowkowa ... z LED :-)

No cos tego typu

formatting link

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2013-05-30 10:48, J.F. pisze:

Tak OT - widział ktoś lub ma te podszafkowe "wieńce kuchenne"? Może gdzieś we Wrocławiu takie sprzedają? Wiadomo papier wszystko przyjmie a Photoshop wszystko obrobi, jak to wygląda faktycznie? Będę zamawiał meble na wymiar i takie coś z dotykowym wyłącznikiem całkiem fajnie wygląda.

Reply to
Irokez

W dniu 2013-05-30 20:03, Irokez pisze:

Wygląda fajnie i działa fajnie. Meble kuchenne z takim oświetleniem robiła mi firma Szafex z Kamieńca Wrocławskiego. Polecam.

Pozdrawiam, Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

W dniu 30.05.2013 10:48, J.F. pisze:

Niestety nie było mnie przy montażu tego badziewia, pilnowali rodzice, a oni są "nietechniczni", a teraz już nie chcę przerabiać kuchni, dość remontów. Dlatego właśnie szukam porządnego ledowego zamiennika do żarówki halogenowej.

Reply to
Jakub Rakus

W dniu 29.05.2013 23:38, Olo pisze:

Pamiętasz może producenta/sklep?

Reply to
Jakub Rakus

W dniu 2013-05-30 22:03, Jakub Rakus pisze:

To zwykły sklep osiedlowy ale zajmujący się oświetleniem i całym osprzętem elektrycznym a producenta nie pamiętam (musiałbym je rozmontować i wydłubać te moduły aby zobaczyć kto je produkował). Jak poszedłem do sklepu i powiedziałem o co mi chodzi to zostało mi pokazane kilka różnych wzorów (różniących się ilością ledów i kolorem świecenia)z pośród których wybrałem te, co wg mnie świeciły białym światłem ale najbardziej mi odpowiadającym (ciepłym) a nie prawie trupio białym. A zapomniałem jeszcze o gwarancji na moduły rok czy dwa lata już nie pamiętam.

Reply to
Olo

Mogę polecić firmę Ledlumen (czy Masterlux) na ul.Londyńskiej 13 w Warszawie. Maja TYLKO żarówki LED. Wszystko co mam u nich kupowałem.Wszystko dobrze działa.

formatting link

Reply to
zapinio

W dniu 01.06.2013 12:47, zapinio pisze:

Właśnie ostatecznie po godzinie kopania na allegro sam dotarłem do tej firmy, w poniedziałek ma przyjść przesyłką to się okaże, ceny zachęcające, jestem ciekaw od jakiego producenta biorą te lampki ewentualnie czyje LEDy siedzą w środku.

Reply to
Jakub Rakus

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.