ładowanie baterii

Czy telefon powinien wskazywać ładowanie nowej baterii w każdym przypadku albo czy jest jakaś zależność od stopnia naładowania. w telefonie po włożeniu nowej baterii i jej ładowaniu nie pojawił się wskaźnik ładowania na ekranie.

Reply to
MM
Loading thread data ...

Jak bateria jest bardzo pusta, to pewnie trzeba poczekać, aż się doładuje do takiego poziomu, że coś się na ekranie pojawi.

Reply to
Konop

Konop pisze:

Czyli wskaźnik ładowania nie pobiera energii prosto z ładowarki (za pośrednictwem ogniw) w celu sygnalizowania procesu ładowania ?

Reply to
MM

Zapytaj sie poroducenta telefonu. Ogolnie jest tak ze takie rzeczy jak wyswietlacz tez dzialaja na prad. A czesto duzo urzadzen dziala jesli bateria ma minimum pewne napiecie. Jak byla mocno rozladowana to najpierw bateria sie musi do tego minimum naladowac zeby zasilic czesc wskaznikowa urzadzenia.

Reply to
darnok

w niektorych telefonach, jesli bateria byla rozladowana na zero, to trzeba bylo ja pobudzic zewn zasilaczem zeby telefon raczyl ja zaczac ladowac.. z 2 strony, jesli byla az tak rozladowana to przydatnosc z niej watpliwa..

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

kondensatorkiem moze ja obudzic ...

Reply to
Rock

Greg(G.Kasprowicz) pisze:

To jest nówka.

Reply to
MM

Rock snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):

Naładowanym kondensatorem to można było obudzić - przepalić wewnętrzne zwarcie w niklowo-kadmowych ogniwach. Nowoczesne baterie często mają wewnątrz elektronikę kontrolującą ładowanie i zabezpieczającą przed nadmiernym rozłdowaniem. "Obudzenie kondensatorkiem" uśpi taką baterię na wieki - zniszczy elektronikę. Wmak

Reply to
Wmak

______________________________

Jezeli ta "nowka" jest o wiekszej pojemnosci wowczas telefon moze odmowic szybkiego ladowania w pierszej fazie - zaraz po podlaczeniu ladowarki i jezeli wogle laduje to zapewne malym pradem. Po pewnym czasie bateria moze osiagnac stan umozliwiajacy pojawienie sie czegokolwiek na wskazniku ladowania. Dla wyjasnienia - uklad ladowania umieszczony jest w telefonie i sama wymiana ladowarki na ladowarke o wiekszej wydajnosci pradowej nie zawsze pomaga. Uklad zinterowany w telefonie zaprojektowany zostal dla ladowania baterii o pojemnosciach zgodnych z oferowanymi bateriami do danego modelu telefonu i wieksze pojemnosci (a co za tym idzie - wieksze prady ladowania) powodowac moga odlaczenie ladowania lub ograniczenie pradu ladowania.

Krzysiek

Reply to
AlfaVideo

AlfaVideo pisze:

Jest o takiej samej pojemności. Juz 1 h jest podłączony telefon i nic.

Reply to
MM

Jest o takiej samej pojemności. Juz 1 h jest podłączony telefon i nic.

Wyjmij baterie i zmierz napiecie na zaciskach. Jak sie da to zmierz nampiecie takze w trakcie ladowania.

Reply to
darnok

Niedawno kupilem bat do nokii. Zadnych efektow na wyswietlaczu. Okazalo sie, ze bat byla uszkodzona (nowka!) Dopiero wymiana na inna pozwolila mi na uzytkowanie mojej komory. ladowanie bylo wtedy normalne, tzn. takie jak na mojej starej baterii.

Reply to
DarekCho

A jak sie ladowalo kondensatorek do tego celu i jaki duzy ten kondziorek? Chcialbym przepalic zwarcie w ogniwie NiCd 1200mAh 4/5SC ze srubokreta SKIL.

Reply to
Pszemol

a moze tak jak szpitalu reanimują ... zwiększaj dopuki nie przepali, albo zadziała, albo będzie zgon ..

Reply to
Rock

Naladowalem kondziora 15000 uF do 8V - strzelilem pare razy - nic. Potem postanowilem uzyc akumulatora samochodowego :-) Upalilem krokodylka i druta miedzianego a bateria dalej zwarta. Chyba juz nic z niej nie bedzie.

Gdzie kupie niedrogo baterie Ni-Cd o rozmiarze 4/5 SC z blaszkami do wlutowania w uklad?

Reply to
Pszemol

Użytkownik "Pszemol" snipped-for-privacy@PolBox.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@poczta.onet.pl...

formatting link

Reply to
Artur(m

Wyszla mi cena za dwa takie ogniwa plus wysylka 50zl. To tyle kosztuje caly nowy srubokret chyba :-))) Ale i tak dzieki - fajna stronka.

Reply to
Pszemol

Użytkownik "Pszemol" snipped-for-privacy@PolBox.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@poczta.onet.pl...

Może wybrałeś topowy model akku :) Wkrętarka może mieć zwykły (na pewno wkrętarka za 50 pln) Firma która kupuje ich 100 000 tysięcy ma na pewno taniej, niż kosztuje pojedynczy pakiecik.

Artur(m)

Reply to
Artur(m

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.