Kuchenka indukcyjna i piekarnik

Witam wszystkich

Mam nadzieje, ze moje pytanie choc czesciowo pokrywa sie z tematyka grupy, a jak nie, to prosze mnie skierowac na jakas inna grupe, lub forum, gdzie moglbym uzyskac odpowiedz na moje pytania.

Problem tyczy sie zakupu kuchenki indukcyjnej i piekarnika elektrycznego. Najbardziej mi zalezy na jakis informacjach odnosnie kuchenki, bo z tego tematu mam niewielkie pojecie. Interesuja mnie wszelkiego rodzaju informacje, wlacznie z tym gdzie najlepiej to montowac. Czy pod taka kuchenka mozna zamontowac np piekarnik, czy klasc szczucce. Slyszalem, ze jak sie bedzie klasc sztucce pod taka kuchenka, to te sztucce moga sie troche rozgrzac. Prawda to?

Czy mozecie doradzic jaka wybrac, na co zwracac uwage.

Moze jakas strona z opisem stosowanych technologii, funkcji(jedyne co znajduje, to jakies skape informacje na stronach producentow ) i zasilanie (tu, z tego co mi wiadomo, to juz nie jest tak prosto, ze podlacza sie pod 220V i chodzi).

Jestem zielony jesli chodzi o kuchenki indukcyjne i jedyne co sie do tej pory dowiedzialem, to na czym to polega, ale jakie kuchenki sa najmniej awaryjne, lub jakie funkcje sa przydatne, to juz nie mam zielonego pojecia.

Sa moze jakies strony testujace takie urzadzenia? Najlepiej w formie tabelki, gdzie sie wybiera kilka urzadzen i jest porownanie posiadanych funkcji.

Pozdrawiam Pawel

Reply to
Pawel
Loading thread data ...

W dniu 18.04.2014 o 18:11 Pawel <ppf9@usun_topoczta.fm> pisze:

Idż na pl.misc.budowanie

Można, ale trzeba oddzielić płytą meblową aby gorące powietrze z piekarnika nie grzało elektroniki kuchni.

czy klasc

Nie.

Reply to
janusz_k

W dniu 2014-04-18 20:32, janusz_k pisze:

Po co? Nowe piekarniki mają przewietrzanie obudowy ba, stary Mastercook kupiony 4 lata temu ma przewietrzanie. chyba że antyka wyciągnie

Reply to
Irokez

W dniu 18.04.2014 o 21:27 Irokez snipped-for-privacy@wp.pl pisze:

Bo to wietrzenie nawet w nowych działa tak sobie, poza tym jest jeszcze promieniowanie cieplne, a płyta majątku nie kosztuje, dodatkowo wzmocni szafkę.

Reply to
janusz_k

Jako uzytkownik kuchenki moge ci powiedziec ze do dupy to jest rozwiazanie, gary musze byc specjalistyczne i jak juz to ciezko cos dluzej gotowac i bardzo latwo cos przypalic. Plusy to szybkie gotowanie wody.

Reply to
LeonKame

W dniu piątek, 18 kwietnia 2014 18:11:36 UTC+2 użytkownik Pawel napisał:

Nie bądź frajer i nie kupuj tego badziewia indukcyjnego. Im więcej techniki, tym większe prawdopodobieństwo że coś się spierdzieli. Poza tym musisz mieć do tego odpowiednie gary. Na aluminiowym nic nie upitrasisz. Materiał musi być ferromagnetyczny. O ceramicznych garach nawet nie wspominam. Kumpel dał się w to wkręcić, w 2 lata 2 razy wymieniał. Ja na zwykłej elektrycznej pitraszę już 20 lat.

Reply to
stchebel

W dniu sobota, 19 kwietnia 2014 21:37:03 UTC+2 użytkownik LeonKame napisał:

Czy ja wiem czy to plus że szybko wodę gotuje. Kuchenki z założenia są do czegoś bardziej skomplikowanego niż gotowanie wody, pomimo tego że większość jedzenia przygotowywanego przy użyciu kuchenki opiera się na wodzie. Szybkość gotowania wody to chwyt marketingowy. Przy gotowaniu ziemniaków albo wołowiny szybkość gotowania wody nie ma praktycznie znaczenia. Plusem jest to że cała płyta jest łatwa do umycia. Przy kuchence z płytkami albo gazowej mycie jest pewnego rodzaju wyzwaniem.

Reply to
Zachariasz Dorożyński

No to jedna chyba z 2 zalet latwa w myciu i szybko gotuje wode. Do podgrzania czegos tez sie nadaje ale zeby cos usmazyc na patelni to juz wyzwanie.

Reply to
LeonKame

Podlacze sie pod temat - jak to sie podlacza ? Cos pamietam watek, ze latwo to uszkodzic

Moc 7kW, wiec raczej na 3 fazy, kabelki ma 4 - jeden ochronny, wiec domyslam sie ze "w trojkat", mimo tego ze jeden kabelek niebieski. A dokladniej to pewnie mostek 3f na wejsciu. Instrukcja montazu nic o tym nie pisze, tylko jaka dziure wyciac w blacie.

Wtyczki nie ma ... przykrecona na stale ma byc, czy sa jakies zgrabniejsze wtyczki i gniazdka 3f, bo kojarze tylko te przemyslowo-budowlane.

J.

Reply to
J.F.

Dnia Sat, 19 Apr 2014 16:52:51 -0700 (PDT), Zachariasz Dorożyński

Ale kawe czy herbate sie pija i czas zagotowania ma znaczenie. Kawa co prawda najlepsza z ekspresu, a wode mozna w czajniku elektrycznym zagotowac dosc szybko i oszczednie. Taka plyta litr wody zagotuje szybciej niz czajnik ?

Co do palenia, to podkreslaja ze maja czujniki temperatury, i np oleju na patelni praktycznie nie da sie zapalic.

Czemu ? Myje sie przeciez, a kipiec tez na pewno bedzie ... i sciekac na boki po tej plycie ?

J.

Reply to
J.F.

W dniu niedziela, 20 kwietnia 2014 12:00:28 UTC+2 użytkownik J.F. napisał:

Mam litrowy czajnik o mocy 1kW. To kuchenka na polu 2kW w dopasowanym czajniku szybciej czy wolniej litr wody zagotuje?

Reply to
Zachariasz Dorożyński

W dniu 2014-04-20 11:48, J.F. pisze:

Woła się fachowca, który na pieczątką potwierdza prawidłowe podłączenie. Bez tego są kłopoty z naprawami gwarancyjnymi.

Reply to
Andrzej

Dnia Sun, 20 Apr 2014 11:48:05 +0200, J.F. napisał(a):

Nie ma. Jedyne z czym się spotkałem, to były czterostykowe wtyczki do elektrozaworów, użyte do podłączenia L1, L2, L3 i PE. Ale to tylko wewnątrz szafy systemu zasilania gwarantowanego DC, by mieć możliwość szybkiej wymiany modułów prostowników.

Reply to
badworm

Twoja płyta raczej potrzebuje dwóch faz. Tak więc sugerowałbym odszukanie bardzie technicznego kwitu.

Piotrek

Reply to
Piotrek

Tak cos wlasnie doczytuje - co to za durny pomysl, dwie fazy ? Trzecia na piekarnik czy jak ?

Nie ma. Co za durne pomysly ... a skad kwalifikowany elektryk ma wiedziec ze tam takie niespodzianki ?

J.

Reply to
J.F.

Dnia Sun, 20 Apr 2014 04:01:39 -0700 (PDT), Zachariasz Dorożyński

Nie wiem, tez jestem ciekaw. Ale norma sa czajniki 2kW. I czesto maja jakis wziernik, dzieki czemu wlewa sie tyle wody ile trzeba, a nie nie wiadomo ile, wiec lepiej wiecej.

J.

Reply to
J.F.

Coś w tym guście.

Po podłączeniu pierwszej płyty powinien się nauczyć ;-)

Piotrek

Reply to
Piotrek

W dniu 2014-04-21 22:45, J.F. pisze:

Bo duzy pobor mocy tylko i wylacznie dlatego, bo normalnie 3 fazy to tylko przy silnikach maja praktyczne uzasadnienie.

Reply to
LeonKame

W dniu 2014-04-21 22:48, J.F. pisze:

Moja kuchenka ma funkcję boost, wtedy płytka ma 5.5kW i gotuje błyskawicznie. Specjalne garnki to pewne utrudnienie, ale tylko na początku. Generalnie jest to rewelacyjne urządzenie. Nie ma najmniejszych problemów z gotowaniem. Zdecydowanie polecam!

Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.