Kalkulator Bolek 440 sprzed lat - dla mnie bomba !

Jan B. napisał(a):

Tyle że scalaczek który ja mam w Bolku nie obsługuje zaawansowanych operacji (wg. opisu scalaka z tej strony:

formatting link
) więc ciężko by było go przerobić na Lolka. Mój Bolek to model 440 - był jeszcze 441 - może właśnie tu się różnią. BTW: Widzieliście to:
formatting link

Reply to
Darek R.
Loading thread data ...

SP9LWH napisał(a):

No to już wiem. Pomyliły mnie się modele 440 i 441 z Bolkiem i Lolkiem. Mam nadzieję, że nie naruszyłem praw autorskich 8) Przeróbka dotyczyła modelu 440. Pozdrowienia Andrzej

Reply to
Andrzej

Moze nie powiedzieli, moze zmienili procka w czasie produkcji ... ale 29 to i tak o 25 za duzo bylo :-) To nie byla wada tylko zaleta - mniej przyciskow na pilocie, mniej ustawiania :-)

J.

Reply to
J.F.

Tu jestem w stanie sprawę wyjaśnić. Pierwsze kalkulatory (brda, bolek i coś tam jescze) były wykonane w oparciu o WYBRAKOWANE kości zakupione "zagramanicą". W zależności od usterki gnata (najczęściej problemy z podłączeniem struktury z wyprowadzeniami) kierowane "to to" było do odpowiedniego typu kalkulatora. W tych zamierzchłych czasach byli fachowcy którzy potrafili otworzyć scalaka (były takie często na ceramice zamknięte przykrywką), polutować co trzeba, przedłużyć obudowę kalkulatora i cieszyć się wszystkimi funkcjami "kompjutera".

Reply to
bocian

A czym sie roznily 440 i 441 ?

J.

Reply to
J.F.

Na obliczeniach numerycznych to gosc sie zna tak sobie :-)

J.

Reply to
J.F.

Napewno się udało, sam mam jeden z egzemplarzy MCY7880.

pozdr

Radek

Reply to
invalid unparseable

Tue, 20 Dec 2005 23:40:16 +0100 jednostka biologiczna o nazwie Radosław Korzeniewski snipped-for-privacy@gmail.com wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

To że masz _jedną_ sztukę to nie znaczy że otwarto seryjną produkcję :-)

Reply to
BLE_Maciek

440 nie miał pierwiastka, odwrotności itd

Andrzej

Reply to
Andrzej

Dnia Wed, 21 Dec 2005 00:04:04 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> nadała:

Jeda to i ja mam. Ale MRY7716 nie mam, i wg. pani z Unizetu na Kolejowej nigdy takich nie było. Podobnie jak polskich pamięci dynamicznych ani diod BYP402.

Reply to
Tomasz Szcześniak

Układ ten swego czasu został nabyty droga kupna w zwykłym standardowym sklepie z elektroniką (nie RTV tylko z elementami) i nie był jedyny. Z tego powodu zakładam że nie był to egzemplarz prototypowy a wraz z nim zakupiłem także układ interfejsu do magistrali także produkcji CEMI (niestety nie pamiętam oznaczenia). Oczywiście mogła to być wyłącznie mała seria, ale seria.

pozdr

Radek

Reply to
Radoslaw Korzeniewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.