Jest konwerter koncentryk->skretka ?

Witam Czy sa konwertery, ktore robia z normalnych kamer z podlaczeniem koncentrycznym, kamery IP ? Czyli wejscie cinch/BNC a wyjdzie RJ45.

Fantom

Reply to
Fantom
Loading thread data ...

Użytkownik Fantom napisał:

Tobie nie chodzi o konwerter skrętka - koncentryk. Tobie chodzi o enkoder zamieniający analogowy sygnał wideo na cyfrową postać przestaną w protokole TCP/IP przez skrętkę ethernetową.

Dla uściślenia - konwerter ethernetowy coax-utp zamienia sygnał _ethernetowy_ przesyłany koncentrykiem (tak - koncentrykiem, jeśli nie wiesz to ethernet kiedyś tylko koncentrykiem się przesyłało i oby te czasy nigdy nie wróciły). W początkach przechodzenia na skrętkę były to konwertery z koncentryka 50Ohm (stosowanego w sieciach ethernetowych), obecnie modne stają się konwertery skrętka - koncentryk 75ohm. Dlaczego

- o tym za chwilę.

Natomiast zamiana sygnału analogowego z kamery na sygnał cyfrowy wymaga, jak napisałem - znacznie inteligentniejszego urządzenia które przechwyci ramkę,zdigitalizuje, poskłada z niej bitmapę obrazu, ciąg takich zdigitalizowanych ramek przerobi ja jakiś typowy cyfrowy format strumienia wizyjnego (mjpeg, mpeg różnego autoramentu czy co tam kto jeszcze chce), oprawi w nagłówki TSP/IP. te w sadzi w pakiety ethernetowe i na skrętkę wyśle. Jak widać - dwie trzecie tego co robi kamera cyfrowa IP. I takie pudełka też są - szukaj pod hasłem "encoder IP".

A czemu konwertery stp,-.coax na 75 ohm są ostatnio popularne? stawiamy nowy, cyfrowy rejestrator, wieszamy nową, cyfrową kamerę IP - a po drodze mamy kilkaset metrów starego ale zdrowego koncentryka - kładzenie jego trasą nowego przewodu skrętkowego mogłoby być droższe od nowej kamery. To się przy kamerze stawia konwerter wpychający sygnał wychodzący z kamery skrętką w istniejący koncentryk, przy rejestratorze drugi - przerabiający to co leci koncentrykiem na sygnał lecący skrętką żeby dało się go do rejestratora czy switcha podłączyć.

Reply to
invalid unparseable

Dariusz K. Ładziak pisze:

Tak - jemu nie chodzi o konwerter skrętka-koncentryk, ale tak jak napisał: kamera analogowa z wyjściem BNC - kamera IP. I to jest dla wszystkich jasne. Swoją drogą podpisuję się pod życzeniem "żeby te czasy nie wróciły" i dziękuję (poważnie) za miniwykład o sensowności stosowania obecnie konwerterów skrętka/bnc. U nas w firmie po pierwszych próbach z koncentrykiem dla video przerzuciliśmy się na skrętkę. Zasięg wzrósł z 200 na prawie 2000 m. Nikt już więcej nie wpadł na pomysł stosowania koncentryka. Było to paręnaście lat temu. Ale my potrzebowaliśmy zawsze zasięgu 500-2000 m. Mniejsze nam nie były potrzebne. W telewizji przemysłowej, gdzie te 200 m wystarczało to, faktycznie kładzione były koncentryki. Teraz jakiś problem. Ale czy naprawdę nie ma sensu wyciągnąć starego kabla i wciągnąć UTP? Kiedyś ktoś będzie chciał dołączyć ethernetowy czujnik temperatury, czy czegokolwiek innego. Wystarczyłby switch, a tak - musi ciągnąć dodatkowy kabel.

Pozdrawiam - BS

Reply to
bratsiostry

i na odwrot

to sie nazywa baloon, ktory de facto to transformator impedancji i stosuje sie wtedy aby sygnal z koncentryka puscic skretka, ale sygnal nadal jest analogowy.

ale autorowi napewno nie o to chodzilo.

Reply to
adresss

W dniu 2011-07-04 19:27, Fantom pisze:

Dowolny Pecet, z kamer prezez koncentrator dajesz sygnal na np flyvideo i dalej juz puszczasz skretka. Nada sie do tego maly Alix.

Reply to
Arkady

Jeżeli już, to balun (od balanced-unbalanced). Baloonem to sobie można najwyżej polecieć w przestworza.

Pozdrawiam Portal

Reply to
Portal

Dnia 05.07.2011 snipped-for-privacy@poczta.pl snipped-for-privacy@poczta.pl napisa³/a:

balun jak juz cos. Od BALanced UNbalanced :)

Reply to
Marcin Kwiatkowski

Użytkownik bratsiostry napisał:

Koncentryk jest dużo lepszym medium do budowy łącza punkt - punkt jak skrętka. Mniejsze tłumienie na początek... Problem z koncentrykiem polegał na tym ze magistrala eth składa się z kawałków koncentryka miedzy hostami łączonych trójnikami. Pół biedy jak nie kontaktowało łącze BNC magistrala - host bo tylko ten host wypadał, ale na jeden host wypadały dwa złącza BNC w przebiegu magistrali. Przy kilkudziesięciu hostach w sieci przeciętnie parę razy dziennie sieć się kaszaniła - i sieciowiec musiał przelecieć się po wszystkich hostach... Na osiem godzin pracy cztery się siedziało i czekało aż sieciowiec wtyczki posprawdza.

Dziękuje, postoję!

Reply to
invalid unparseable

Pan Dariusz K. Ładziak napisał:

Dużo lepszym od czego? Bo skrętka, to się w zasadzie nie nadaje do niczego innego niż punkt-punkt.

Reply to
Jarosław Sokołowski

On Thu, 07 Jul 2011 00:46:21 +0200, Dariusz K. Ładziak napisał:

Dawno temu, jako młody admin po przyjściu do nowej pracy wielokrotnie doświadczałem opisanego wyżej problemu. Przerobiłem ładnie sieć, uporządkowałem kable i ponieważ panie w księgowości były b. miłe, a kończyła się dniówka - poprosiłem je żeby opisały te kabelki - że ten do Krysi ten do Basi.

Następnego dnia rano AWARIA! Wszystkie huby świecą kolizjami. Miernik w dłoń i do dzieła; okazało się że panie opisały kabelki, a karteczki przypięły do kabli... Zszywaczem...

Ciesze się że nie poprosiłem ich o opisanie kabli zasilających...

Reply to
Verox

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.