Hebel do akumulatora samochodowego

Czy widział gdzieś ktoś jakiś wyłącznik akumulatora samochodowego, ale z możliwością sterowania z wnętrza kabiny? Jakimś cięgłem czy innym sznurkiem ;)

Jakoś nigdzie nie mogę namierzyć.

Ewentualnie sterowane elektromagnetycznie. Hebel powinien być na 100A.

Może się komuś poniewiera? Potrzebna 1 szt.

Reply to
Adam
Loading thread data ...

W dniu 2012-04-10 16:14, marcin pisze:

Kabli ciągnąć nie można, choćby ze względu na bezpieczeństwo (auto terenowe, możliwość uszkodzenia), ze względu na przepisy (dopuszczenie do rajdu) i ze względu na potencjalny spadek napięcia. Tak więc cudak musi siedzieć przy akumulatorze.

Myślałem o podobnym wyłączniku - coś podobnego do

formatting link
to samo:
formatting link
pozycja 6EK001 559-011 a do niego dorobić linkę bowdena. Ale jeśli jest coś fabrycznego, to byłoby lepiej (choćby ze względu na ubezpieczycieli).

Tak więc pytanie nadal otwarte.

Reply to
Adam

W dniu 2012-04-10 17:09, Adam pisze:

żuka. Jest na chyba 200A, i ma "wajchę" - ponieważ jest dość długa, to wystarczy na jej końcu walnąć dziurkę, dodac linkę w pancerzu (choćby od hamulców rowerowych czy linkę gazu od malucha ;) - coś dobranego długością) i gotowe. Takie właśnie profesjonalne wyłączniki - z 2ma linkami przeciągniętymi przez dziurkę (jedna z pętelką na zewnątrz pojazdu, druga w kabinie) długo się stosowało w autach sportowych robionych garażowo, i całkiem dobrze się to sprawowało. Minus jest taki, że jak wyłączysz, to trzeba otworzyć maskę, i hebelek ręcznie z powrotem przekręcić, bo wyłącza się lekko, a załącza ciężko, a linka zadziała tylko w jedną stronę.

Reply to
BartekK

W dniu 2012-04-10 20:02, BartekK pisze:

Dzięki :)

Można zastosować dwie przeciwsobne linki.

Reply to
Adam

Użytkownik Adam napisał:

Poszukaj w dowolnym katalogu wyposażenia jachtów. Do wyboru do koloru - sterowane ręcznie, sterowane zdalnie z opcja sterowania ręcznego...

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2012-04-10 22:48, Adam pisze:

Nie w tym przypadku - po wyłączeniu - klucz-wajcha "wyskakuje" - aby załączyć zasilanie trzeba ją wcisnąć i przekręcić. Chyba żeby to jakoś zmodyfikować, ale dla wyłącznika za 20zł - nie warto, zresztą nie wyłącza się tym codziennie, to nie problem.

Reply to
BartekK

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.