HC-05 bluetooth

Dzień dobry.

Zakupiłem sobie moduł bluetooth HC-05 do arduino i w trybie slave Android go widzi i nawet daje się przesłać jakieś znaki między Androidem i Arduino w obie strony.

Problem jest inny. Przestawiłem HC-05 w tryb master AT+ROLE=1, ustawiłem mu AT+BIND=na mój android, dalej próbuję zrobić AT+PAIR=.. z Arduino w stronę Androida i na Androidzie okienko wyskakuje z prośbą o PIN, podaję pin 1234 i nic więcej się nie dzieje. Android po zatwierdzeniu zamyka okienko ale urządzenia nie ma. Nie powstaje w androidzie.

Może źle rozumiem ideę master/slave w bluetooth? Mnie chodzi o to, że gdy telefon leży obok arduino i moje arduino zechce wysłać coś do Androida to wykonać powinno tylko AT+LINK...i telefon powinien się zbudzić. Czy to nie ma znaczenia? HC-05 jako slave jeżeli wyśle do androida bajt to android i tak odbierze?

I jeszcze druga sprawa pod każdym urządzeniem bluetooth jak słuchawka itp jak je włączymy to pojawia się connected/połączono. Ale nawet jak HC-05 jako slave działa i dane lecą to tego napisu nie ma.

Nic z tego nie rozumiem :-) Pomocy :-)

Reply to
Marion
Loading thread data ...

O ile dobrze pamiętam było jakieś ograniczenie dla trybu slave androida. Już nie pamiętam szczegółów ale jedynym działającym sposobem było android w trybie master i aplikacja androidowa zawsze inicjująca połączenie z slavem.

Reply to
Marek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.