Gąbka akustyczna

Mam problem z wyborem gąbki, która ma powiedzmy tłumić ultradźwieki 40kHz tak żeby mikrofon nie sprzęgał się akustycznie z nadajnikiem tych pospolitych czujników. Chcę je odseparować, bo zauważyłem, że bedąc w jednej obudowie występuje sprzężenie, a po wsadzeniu waty przechodzi. Wata jest nieelegancka.

Jakie parametry powinna mieć gąbka? jest tego pełno na allegro ale żadnych charakterystyk. Nie wiem jak wybrać. pomocy

Reply to
kola
Loading thread data ...

Użytkownik "kola" snipped-for-privacy@spam.com napisał w wiadomości news:h97evf$pqr$ snipped-for-privacy@opal.futuro.pl...

nie sadzę by ktoś mierzył charakterystyki przenoszenia gąbek :) gąbki nakłada sie na mikrofony raczej by tłumic dmuchniecia czyli raczej infra- niż ultradźwięki za to bez problemu można wyciąć górny zakres filtrami za mikrofonem. no i mało prawdopodobne że mikrofon łapie 30khz i wyzej - może to nie jest sprzężenie akustyczne? a jeżeli jest - to prościej chyba dobrać dobry przetwornik niż gąbkę. jaki to mikrofon? małe piezo?

Reply to
bujnos

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.