[Fwd: [AD] New low cost ARM7 boards are released]

Witam,

Na grupie jest sporo osob baiwacych sie armami, wiec moze ten post kogos zainteresuje. Jak za taka cene, nawet wliczajac przesylke, plytki wygladaja bardzo interesujaco.

pzdr. j.

-------- Original Message -------- Subject: [AD] New low cost ARM7 boards are released Date: 11 Sep 2005 08:03:38 -0700 From: snipped-for-privacy@my-deja.com Organization:

formatting link
comp.arch.embedded,comp.sys.arm

Dear All,

We have released eight new low cost ARM7 development boards:

SAM7-P64 - $59.95 development board with AT91SAM7S64

formatting link
STR-P711 - $69.95 development board with STR711FR2T6 at
formatting link
OKI-H5003 - $119.95 development board with ML67Q5003 at
formatting link
LPC-P2148 - $74.95 development board with LPC2148 at
formatting link
(limited stock will have regular stock in October)

ADuC-H7020 - $44.95 development board with ADuC7020 at

formatting link
(limited stock will have regular stock in October)

ADuC-MT7020 - $79.95 development board with ADuC7020 at

formatting link
(limited stock will have regular stock in October)

ADuC-IO7020 - $69.95 development board with ADuC7020 at

formatting link
(limited stock will have regular stock in October)

TMS470-P256 - $79.95 development board with TMS470A256 at

formatting link

Best regards Tsvetan Usunov Olimex Ltd

Reply to
Jacek Rafal Radzikowski
Loading thread data ...

Jacek Rafal Radzikowski napisał(a):

Tak się składa, że jesteśmy dystrybutorem firmy Olimex w Polsce. Wkrótce uruchamiamy sklep internetowy z narzędziami rozwojowymi dla mikrokontrolerów pod adresem mikroprocesor.pl (obecnie sklep jest w fazie tworzenia, mogą występować pewne niedociągnięcia).

Reply to
Kristech

60 baksów za płytę, na której prawie nic nie ma (oprócz ARMa kosztującego 30 zł)? Dla niektórych przesada, mimo że jak na zagramaniczny starterkit wygląda tanio.

Zamówienie własnej PCB 2-warstwowej zaprojektowanej pod konkretne potrzeby będzie ze 2x tańsze a radość ze składania dużo większa. :) Te małe ARMy dość łatwo okiełznać po przejrzeniu kilku schematów (np. do tego właśnie starterkitu).

Reply to
Adam Dybkowski

Dla niektórych może i przesada. Ale za te 60 baksów dostajesz profesjonalnie wykonaną płytke, na której jest nie tylko procek, ale i całkiem spora garstka peryferiów.

Tylko że nie każdy chce/ma możliwosc/umiejetności zaprojektowania i zmontowania takiej płytki. To nie jest produkcja masowa, więc trudno oczekiwać że cena będzie niższa od kosztu części ze sklepu.

Zresztą, nawet jak na polskie warunki cena nie jest powalajaca. W polskich sklepach zdarzało mi się widywać droższe starterkity.

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Jasne; do firmy kiedyś kupiliśmy starterkit Atmel EB40 (ARM, troche pamieci, jakies porty RS232, przyciski i diodki). Kosztowal okolo 1000 zl a byl przydatny przez miesiac, moze dwa. Od tej pory skutecznie robimy kolejne projekty z roznymi ARMami, a posilkowanie sie starterkitami pozostawiamy innym.

BTW: Jedna z wad Atmela w tym temacie jest czesto niepublikowanie schematow starterkitow (masz schemat dopiero w dokumentacji po zakupie starterkitu).

Reply to
Adam Dybkowski

Firma mająca zaplecze projektowo-wykonawcze, opracowująca konkretne urządzenie, zdecydowana na konkretny typ procesowa, może sobie spokojnie na coś takiego pozwolić. Co innego ktoś, kto chce zacząc zabawę z ARMami czy dowolnymi innymi prockami. Badź projektant w firmie chcący przetestować procek zanim obuduje go urządzeniem. No i $60 to nie 1kzl... :)

Chamstwo. Bojkotować Atmela i jest starterkity :) A tak swoją drogą to czego oni się boją? Że ktoś je skopiuje?

pzdr. j.

PS: Ja z Olimeksem nie mam nic wspólnego. Po prostu spodobały mi się ich boardy :)

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Hm... tam prawie nic nie ma:) Ale dobrze wiedziec ze niedlugo bedzie

pzdr. j.

Reply to
Jacek Rafal Radzikowski

Adam Dybkowski napisał(a):

Akurat schemat do tego starterkitu jest dostepny:

formatting link
Pozdr AK

>
Reply to
AK

Do tego moze tak, ale dluugo szukalem schematu plytki referencyjnej Atmela z AT89C51SND1C. I znalazlem dopiero gleboko na jakims ruskim FTPie (w domenie .ru). Oficjalny dystrybutor Atmela, z ktorym rozmawialem (JM Elektronik) stwierdzil, ze schemat jest w dokumentacji tylko do nabycia ze starterkitem i nie moga sie nim podzielic.

Mimo wszystko twierdze, ze starterkit przeznaczony dla przecietnego [polskiego] hobbysty nie powinien przekraczac 100-120 zl. Zobacz np. ile sie dalo wcisnac elementow w atmelowy AVR Butterfly kosztujacy u nas 100 zl. Sam procesor tam wlutowany kosztuje luzem okolo tyle co AT91SAM7S64 (a nawet 2 zl wiecej). A srodkow starczylo jeszcze na stos dodatkow. No i kity robi Atmel a nie jakis Olimpexim.

Reply to
Adam Dybkowski

Mysle ze AVR Butterfly to nie najlepszy przyklad - podejrzewam ze tania cena tego kitu ma wiecej wspolnego z reklama Atmela niz jego kosztem, wedlug mnie sprzedaja bez zysku a nawet ponizej kosztow.

Tomek

Reply to
Tom

Adam Dybkowski napisał(a):

Jak już jesteśmy przy starterkitach Atmela to dla porównania starterkit do AT91SAM7S64 kosztuje

1200zł a ma prawie takie samo wyposażenie jak starterkit Olimexa za 200zł z tym samym mikrokontrolerem.

A jeśli chodzi o AVR Butterfly to Tom ma jak najbardziej rację.

Reply to
Kristech

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.