FTDI FTxxx vid pid ?

Czy numery vid pid ukladow FT232 mozna zmieniac ? na elektrodzie pisza ze jesli uklad ft232 ma miec inny nr. PID , to trzeba to zamowic u producenta , jak to wlasciwie jest , mozna za pomoca MProga jakos to zmienic czy tylko zamowic u producenta .

Mam np. FT232 odczytuje za pomoca mprog-a eeprom zmieniam w zakladce pid na np

6040 , zapisuje zawartosc na dysk , wciskam zaprogramuj i mam "no devices found" czy to normalne ? co z czym trzeba pasowac ?
Reply to
nenik
Loading thread data ...

nenik pisze:

VID i PID są zapisywane w EEPROMie. Jeżeli masz FT232BM to EEPROM szeregowy musi być podłączony aby użyć niestandardowy VID/PID, a w przypadku FT232R EEPROM już jest w środku kostki.

Poczytaj w FTDI o plikach INF. Jeżeli urządzenie zmieniło swoją kombinację VID/PID ze standardowej FTDI na inną - to musisz je ponownie zainstalować w systemie, tym razem podając swój plik INF (ze zmodyfikowanym VIDem i/lub PIDem).

BTW: Taki zmodyfikowany plik INF nie będzie miał już zgodnego podpisu Microsoftu więc to się nie uda w Windows Vista 64-bit / Windows 7 64-bit.

Reply to
Adam Dybkowski

A co pisze producent w datasheet?

Reply to
Pszemol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.