frezowanie, a trawienie pcb

Loading thread data ...

a co z wierceniem i frezowaniem?

Reply to
Greg(G.Kasprowicz
Reply to
invalid unparseable
Reply to
invalid unparseable

Wiecie, ale implanator jonowy to nie jest jakas wielka technologia.

Byc moze w niedalekiej przyszlosci bedzie mozna proste scalaki krzemowe robic w biurkowej wytworni ..

J.

Reply to
J.F.

Tue, 06 Mar 2007 13:44:34 +0100 jednostka biologiczna o nazwie J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Mam wrażenie że jeszcze daleka ta przyszłość. Technologia półprzewodników organicznych nie ma jakoś szczęścia. Wiem że już są nawet w sprzedaży wyświetlacze OLED, ale ogólnie wygląda to jakoś tak jak z lekami na raka - podnosi się krzyk w mediach żę już coś _prawie_ odkryli, a później okazuje się że jednak nie :-)

Też chciałbym taką drukarkę z której mógłbym sobie wydrukować scalak :-)

Reply to
BLE_Maciek

Ale ja o zwyklych krzemowych. Potrzeba tylko taniego implanatora, a to urzadzenie zasadniczo dosc proste.

OLED ponoc jest w telefoniku Benq-[Siemens] S88.

Czyli zakladam ze sa pewni iz 3 lata przetrzyma.

J.

Reply to
J.F.

Tue, 06 Mar 2007 17:42:11 +0100 jednostka biologiczna o nazwie J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Ajj nie doczytałem, sorki :-(

Budujemy ! :-)

I sam implantator wystarczy ? A metalizacja ? A jak mi się zachce układ bipolarny zrobić ? Albo z pływającą bramką (EPROM) ? Możesz napisać jakoś dokładniej jak widzisz wykonanie układu tylko za pomocą implantatora jonów ?

To teraz już elementy półprzewodnikowe a nie elektrolity limitują czas życia urządzenia ? Jak ta technika idzie naprzód ... ;-)

PS. No to kto ma już przy swojej samodzielnie zbudowanej CNC przystawkę implantującą jony ? Przyznać się ! :->>

Reply to
BLE_Maciek

hm rozsadek chyba by nakazywal opanowac to etapami tak ze od czego zaczynamy cewka 1nH no powiedzmy 5% :) czy rezystor 5mOhm 20% :) w nastepnej lekcji przerobimy ukl. mikrofalowe na 30Ghz i dlaczego zastosowac laminat teflonowy a nie papierowy :) dobra nie bede przynudzac ale bylo by pieknie :)

Reply to
nenik

A nie da sie fotoemulsji implanatorem "naswietlic"

A to chyba bez problemow, moze nawet lepiej, bo chyba glebosc wnikania jest bardziej okreslona.

A to moze byc problem. Ale zakladam ze to i tak bedzie na niewielka skale - procek i pamieci kupisz gotowe, tym to raczej CPLD/FPGA/FPAA zastapisz.

Tym niemniej ponoc oled wkroczylo pod strzechy.

Troszke nie ta skala .. zaraz, a jakby tak nagrywarke od CD uzyc do naswietlania waferow ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Tue, 06 Mar 2007 20:54:21 +0100 jednostka biologiczna o nazwie J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Może i się da, ale tak czy inaczej dochodzi oprzyrządowanie do naparowywania warstw, wirówka do nanoszenia emulsji i cały zestaw innych zabawek.

Poza tym co z problemem czystości, bo u mnie to trochę kurzu jest ? :-)

W takiej książce "Zrób to sam" był kiedyś opis jak zrobić z kilku listewek i gwoździ, pantograf do pomniejszania/powiększania rysunków. A ja nawet mam jakieś listewki ;-)

A może przez laminator je ? ;-)

Reply to
BLE_Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.