Ferryt na kablu do anteny wifi

Witam

Czy ktoś wie czy usunięcie takiego ferrytu z ekranowanego przewodu spowoduje dużo gorsze działanie anteny dookólnej? Antena wyciągnięta z access pointa na pasmo wifi g, ferryt przeszkadza w montażu. Niestety nie mogę sprawdzić jak będzie działać antena bez ferrytu, bo wiąże się to z rozebraniem wtyczki do druku powierzchniowego

Reply to
szlovak
Loading thread data ...

Mozesz go wywalic w niczym nie pogorszy to parametrow anteny.

Reply to
::WireFree::

::WireFree:: pisze:

No nie tak całkiem. Może zacząć promieniować wtedy również cały kabel zasilający antenę, albo co gorsza zacznie on zbierać zakłócenia. Podejrzewam, że antena ma charakter symetryczny, a ferryt niweluje tutaj brak symetryzatora przy niesymetrycznym zasilaniu koncentrykiem.

Ale przy tych częstotliwościach nic tak nie rozwiewa wątpliwości jak próby praktyczne :).

Pozdrawiam, Paweł.

Reply to
Paweł Hadam

On Sun, 27 May 2007 00:12:49 +0200, Bartek napisał:

Ferryt symetryzatorem na 2.4 GHz ? Mission Impossible ;-) IMHO ferryt służy do zbicia zakłóceń o niższych częstotliwościach, które wydostają się po kablu antenowym.

Reply to
Verox

Verox pisze:

Nie jest symetryzatorem, ale umożliwia zasilenie symetrycznej anteny niesymetrycznym kablem. Likwiduje prądy współbieżne płynące w tych zamych kierunkach jednocześnie w żyle i ekranie kabla (obecne w kablu koncentrycznym przy zasileniu niesymetrycznej anteny). Chodzi o to, żeby kabel nie promieniował, ani nie zbierał zakłóceń, które po nim trafią do anteny i urządzenia WiFi. Anteną ma być antena a nie kabel.

Pozdrawiam, Paweł.

Reply to
Paweł Hadam

Czyli, że z punktu widzenia założyciela wątku, raczej nie zmieni się właściwości anteny, poprawi co najwyżej kompatybilność EM Access Pointu? Chyba, żeby wziąć pod uwagę, że niestłumiony sygnał wypromieniowany czy odebrany przez przewód zepsuje ch-kę kierunkową anteny. A jak taki ferryt wygląda i w jakim miejscu przewodu jest umieszczony? Pozdrawiam.

Reply to
Tomasz Polak

To jest ferryt przeciwzakloceniowy tylko i wylacznie do niwelowania zaklocen o niskich czestotliwosciach. Przewod zasilajacy antene to koncentryk 50 om Tak wyglada ta antena ?

formatting link

Reply to
::WireFree::

Jeżeli faktycznie ten ferryt jest tam zamiast symetryzatora, to jego usunięcie spowoduje, że anteną stanie się również kabel zasilający antenę. Zazwyczaj jest to niepożądane.

Pozdrawiam, Paweł.

Reply to
Paweł Hadam

nie, to klasyczna antena dookólna czyli prosta antenka jak w access poincie

Reply to
szlovak

jest to walec z otworem. A umieszczony to nie wiadomo już gdzi był bo się łatwo przesuwa

Reply to
szlovak

Why???

Reply to
Dariusz K. Ladziak

Nie zmienia to faktu ze jesli ten ferryt jest umieszczony na przewodzie koncentrycznym nie ma wplywu na dzialanie anteny a sluzy tylko i wylacznie eliminowaniu zaklocen.

Juz abstrachujac od tego ze parametry takiej anteny dookolnej beda zmienialy sie wraz z jej polozeniem w pomieszczeniach ale to juz inna bajka.

Reply to
::WireFree::

na grupie wirelesslan ktoś powiedział że bede mógł wyrzucić. Zobacze, może gdzieś wpasuję to w ibm 240x , jak nie to skruszę

Reply to
szlovak

Na grupie wirelesslan pisza szpece co to nie rozrozniaja pradu od napiecia wiec pomine milczeniem ten post.

Reply to
::WireFree::

On Sun, 27 May 2007 22:54:44 GMT, Dariusz K. Ladziak napisał:

Straty w ferrycie, przy tych częstotliwościach to już linie mikrpoaskowe na niskostratnym laminacie.

Reply to
Verox

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.