czy ktoś wie

Witam,

Czy ktoś wie czy z wskaźników laserowych da się wydobyć tą diodę laserową?? Jeśli nie to gdzie można takową dostać w przystępnej cenie. Dioda laserowa tak do 10mW max, nie chce tnącej.

Pozdrawiam Jasiu

Reply to
jasiu27
Loading thread data ...

Co Ty chcesz wydobywać? Tani wskaźnik to właśnie taka dioda, a raczej sama struktura naklejona bezpośrednio na metalową obudowę celem odprowadzania ciepła. Siedzi tam dodatkowo rezystor (jeśli chcesz to zasilać czymś innym, niż 3x LR44, lepiej zbuduj proste źródło prądowe) i kolimator kupiający wiązkę. Nb. takie diody są strasznie badziewne, długo tym nie poświecisz...

Więcej znajdziesz na elektrodzie, przede wszystkim tutaj:

formatting link
(warto przestudiować cały wątek)

k,

Reply to
KILu

Nie chodzi mi o laser który przepala kartki, chodzi mi poprostu o zwykły świecący laser który można by wykorzystać do domowej roboty projektora prostych kształtów. Coś na styl profesjonalnych urządzeń laserowych wykożystywanych w pokazach.

Reply to
jasiu27

Więc w czym rzecz? Tani wskaźnik jest takim laserem. Jeśli chcesz coś trwalszego, wydłub laser z czytnika DVD, a w roli kolimatora wykorzystaj soczewkę ogniskującą.

k,

Reply to
KILu

to musze poszukac starej nagrywarki, mam nadzieje ze dioda z nagrywarki cd tez sie nada do tego.

Reply to
jasiu27

Nie nada się - w napędach CD siedzą lasery emitujące podczerwień. Za parę groszy masz na Allegro napędy DVD...

Naprawdę warto poświęcić godzinę na przestudiowanie linka, który podałem.

k,

Reply to
KILu

czytam go i zastanawiam sie po co komu tak naprawde w domowych warunkach wykonany laser który tnie cokolwiek. Ja poczebuje tylko swiecacy wiec chyba sie udam na bazarek po laserek. chce sie tylko pobawić silnikami krokowymi do sterowania wiazka na scianie :)

Reply to
jasiu27

parametry mowia ze to bedzie kiepska zabawa. Powinienes powtarzac jakies 30..20x na sekunde, no moze 10-15 wystarczy [bedzie migal].

Masz silniki ktore przyjma choc 500Hz ?

http://74.58.33.200:81/LaserShow.htm

Natomiast chodzi mi po glowie cos typu telewizor. I skaner nie musi byc taki liniowy [z laserowki mozna wymontowac], ale np gesta figura Lisajou.

J.

Reply to
J.F.

No risk no fun :-)

Modelarze by docenili, gdzies widzialem maszynke ktora w drewnie zdjecia wypala, albo

formatting link
J.

Reply to
J.F.

albo

formatting link
mam takie coś w domu zastanawiałem się jak to zrobiono rozumiem że można laserem wypalić coś na powierzchni tak jak nadruk na układach scalonych, ale w środku i to na określonej głębokości

???????????????

Reply to
Roman Rogóż

J.F. napisał(a): [ciap]

co niektóre kartonówki mają dopisane że elementy wycinane laserowo. Tylko cała zabawa chyba właśnie w tym żeby też wycinać samemu, ale to inna historia.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.