Ferryt na kablu od anteny wifi c.d.

Witam

Jadnak kicha jak się usunie ferryt. Zasięg może lepszy niż wcześniej na antenie w matrycy, ale dużo gorszy niż jak ta antena zewnętrzna miała ferryt. Spróbuję założyć jakiś ferryt jeśli taki mały się znajdzie w ogóle i o takich parametrach. Więc ten człowiek z grupy wifi miał rację chociaż jak ktoś mówił nie odróżnia prądu od napięcia , hehe

Reply to
szlovak
Loading thread data ...

ferryt ma za zadanie przede wszystkim stlumic rozne badziewia ktore pewnie spowodowalyby naruszanie EMC

Reply to
PAndy

Ten ferryt tak jak napisalem wczesniej nie ma nic wspolnego z zyskiem anteny jest tylko poto zeby tlumic zaklocenia, Sprawdz lepiej zlacza i wtyczki .

W jaki sposob stwierdziles ze zmienily sie parametry anteny ?

Zaopatrz sie w antene typowo przeznaczona do notebook'a lub cos podobnego

formatting link

Reply to
miet

Był to d-link DSL-G604T. A ferryt to był to na pewno, walec, średnica około

8mm, długość koło 3 cm z dziurką na kabel średnicy około 2mm
Reply to
szlovak

Rozumiem ze rozebrales ta odkrecana antenke ze zlaczem R-SMA?

I jaka to karta ta ktorej uzywasz w notebooku ?

Sprawdz czy w tym dlinku nie masz drugiej anteny

formatting link
jesli jest to mozesz ja wykorzystac zakladam ze karta w notebooku to minipci ze zlaczem uf'l

Reply to
miet

Niezly magik jestes . teraz sluchajk wasc::

Popatrz na to zdjecie to jest ten dlink

formatting link
ten ferryt ktory widac na zdjeciu na przewodzie RG316 to ferryt przeciwzakloceniowy nie ma nic wspolnego z antena sprawdz mczy nie uszkodziles przy okazji rozlupywania ferrytu przewodu , jesli twierdzisz ze sygnal spadl to albo zlacze uf'l rozwaliles albo przewod .

Reply to
miet

moze miec znaczenie w sytuacji gdy przewod bedzie elementem anteny (niedopasowanie impedancji anteny) wtedy moze miec wplyw...

Reply to
PAndy

Ale w tym wypadku nie ma zadnego znaczenia na dzialanie toru radiowego poniewaz to jest filtr przeciwzakloceniowy.

Reply to
miet

jesli kabel jest antena to moze miec znaczenie ale wtedy to znmaczenie wynika z niedopasowania impedancyjnego a wiec i tak jest zle

Reply to
PAndy

Wskaz choc jeden przyklad zastosowania w ukladzie antenowym mikrofalowym ferrytu jako dopasowania.

Reply to
miet

pisze ze ferryt ten jest przeciwzakloceniowy (czyli pisze dokladnie to samo co ty), dodaje tylko ze jesli ma on wplyw na jakosc sygnalu to znaczy ze antena nie jest dopasowana impedancyjnie do wzmacniacza i kabel stal sie jej elementem co samo w sobie jest niepoprawne. Nie widze innego wytlumaczenia. Ten ferryt jest wylacznie po to by przejsc EMC.

Reply to
PAndy

Poniewaz mam duze doswiadczenie na tym polu, wydaje mi sie ze albo kabel zostal uszkodzony podczas rozlupywania ferrytu lub wtyk uf'l, ewentualnie "szlovak" nie ma pojecia jak sprawdzic jakosc sygnalu i jego sile, te antenki maja dobre dopasowanie .

Reply to
miet

Przyczyna i skutek zapewne są powiązane, ale nie po tej drodze...

Prosta antena nie jest czymś, co odbiera tylko jedną jedyną częstotliwość, kawałek kabla sam z siebie też antenuje. Ferryt może zapobiegać przedostawaniu się zakłóceń z ,,dolnego pasma'' do karty - i zapewne to robił.

Normalny odbiornik UKF też się ,,zatka'' jak odpalić w bezpośrednim sąsiedztwie 4W CB. Filtry na wejściu antenowym nie wystarczą, bo ani nie są dość strome, a i stopnień wejściowy sprzęgnie się ,,bezpośrednio''...

Reply to
Marek Lewandowski

przypuszczam ze antena jest niedopasowana badz jest niewlascwie umiejscowiona co powoduje ze jest niedopasowana i wtedy kabel staje sie jej czescia - po prostu zirytowala mnie jedna z wypowiedzi w watku dotyczaca szpecow od EM.

Reply to
PAndy

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.