"Ferroxube" Polska = POLFER ???

Loading thread data ...
Reply to
Marek Dzwonnik

Też :-)

Rozumiem, że gógle nic nie zeznały?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Offtopicznie - skąd takie dziwne przedstawienie polskich robali w cytacie?

[...]

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Marek Dzwonnik

Zaskoczyło mnie to, że przeniosło te znaczki nie niszcząć ich po drodze - nawet nie wiedziałałem, że w ISOlatce i CP1250 te robalki występują :-)

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Prawie napewno polskie znaczki w cytowanym PDF-ie są złożone z dwóch znaków, np. "ź" może być złożone z "z" i kreseczki zwanej acute. Dlatego też "ź" w fontach które posiadają polskie diakrytyki nazywa się "zacute" :-) W każdym bądź razie jeśli zrobi się cut&paste z takiego PDF-a to efekty są takie jak widać.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Ferroxcube powstał z dawnych ferrytów Philipsa (analogicznie do Phicomp w zakresie elementów biernych). Zwiedzałem swego czasu fabrykę w Skierniewicach. To tylko część całości, reszta na Zachodzie i chyba na Wschodzie. Robią jak najbardziej współczesne rzeczy.

Reply to
JoeBack

Mniej więcej tak właśnie jest. W Polsce robi się U, EI, ETD i pokrewne, poza kobylastymi sztukami. Na wschodzie drobnica - SMD i koraliki. A gdzie łatwo kupić w Polsce - Google mówi:

formatting link

Reply to
JoeBack

Mon, 16 Aug 2004 13:54:55 +0200, na pl.misc.elektronika, SP9LWH napisal(a):

tak

wszystkie ksztaltkowe produkowane sa w Skierniewicach - jesli chcesz wiecej szczegolow pytaj. o ile dobrze pamietam jest to najwieksza fabryka ferrytow w Europie i trzecia na swiecie. robi wrazenie toroidy, prety, rurki, EMI sa robione w Hiszpanii Fabryka powstala na terenach dawnego Ferpolu wykupionego przez Philipsa, ktory sprzedal swoja produkcje ferrytow do Yageo - i wlasnie Yageo produkuje je pod nazwa Ferroxcube Z Polferem nie ma to nic wspolnego Do kupienia u dystrybutora ktorego latwo wygooglac - wiekszosc standardow od reki

Reply to
Krzysiek CBB

No to przestaw sylaby. Uwazasz ze to zbieznosc ? Ferpol to Polfer po zmianach w sposobie zarzadzania.

Reply to
Slawomir Sidor

Wed, 18 Aug 2004 07:29:18 +0200, na pl.misc.elektronika, Slawomir Sidor napisal(a):

chwila.. Polfer mial produkcje ferrytow w Warszawie (zaklad sprzedany w zwiazku z atrakcyjnymi terenami w centrum) i w Woznikach (podzespoly indukcyjne, istnieje i ma sie dobrze) - nic nie wiedzialem o produkcji, a zwlaszcza produkcji ferrytow w Skierniewicach - mozesz napisac cos wiecej?

Reply to
Krzysiek CBB

No tu byla chyba najwieksza czesc produkcji, nawet praktyki tam kiedys mialem.

Reply to
Slawomir Sidor

Wed, 18 Aug 2004 19:27:18 +0200, na pl.misc.elektronika, Slawomir Sidor napisal(a):

a jesli tak to dlaczego Polfer zaprzestal produkcji ferrytow po sprzedazy terenow w Warszawie (w '98 albo '99)? I do konca nazywal sie Polfer... a Ferpol byl sprzedany Philipsowi zdaje sie w '96, wiec to chyba nie tak ze 'Ferpol to Polfer po zmianach w sposobie zarzadzania'. czy to nie jest tak ze w Warszawie produkowali ferryty transformatorowe a w Skierniewicach byl jakis wydzielony oddzial magnesow? zreszta, postaram sie dowiedziec u zrodel...

Reply to
Krzysiek CBB

Ty jestes pewny ze data jest prawidlowa ? Zabrzmialo na rok 1983, albo 1973 ... :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.