Fajna zabaweczka bo tania

Mo¿e kogo¶ natchnie na jakie¶ urz±dzenie, bo ceny modu³ów ethernet dostêpnych/produkowanych w PL s± znacz±co wiêksze.

formatting link
z gniazdami:
formatting link
producent:
formatting link
Pytanie, czy za 3-5 lat te¿ bêdzie dostêpny?

--
Micha³
Reply to
Micha³ Lankosz
Loading thread data ...

W dniu 2013-10-13 11:00, Michał Lankosz pisze:

Ja bym zadał sobie pytanie czy RS232 przeżyje tych kilka lat. Juz dziś osiągalny jest raczej jako złącze tylko serwisowe w niektórych sprzętach.

Reply to
LeonKame

W dniu 2013-10-13 11:13, LeonKame pisze:

Jako wewnętrzny interfejs urządzenia - czemu nie? A może I2C?

formatting link

Reply to
Michał Lankosz

W dniu 2013-10-13 11:00, Michał Lankosz pisze:

Wygląda fajnie, ale z dokumentacją marnie - jak zwykle, chińczyk sprzedaje high-tech opisując produkt jak Janusz z autogiełdy: "serial-to-wifi-ethernet, board color-blue" a reszty się domyśl, szukaj, googluj po schemacie czy nocie katalogowej... Jak chcesz użyć, to rób pełny reverse-engering, a i tak się okaże że np jest to chiński klon z wstawionymi ralinkami, ale by użyć komercyjnie, to potrzebny zakup drivera od ralinka komercyjny, którego nie dostaniesz (ew. musisz spiracić).

Nie żebym narzekał w powietrze - kupowałem od chinoli prostą pozornie sprawę - touchscreen z kontrolerem. No co tu opisywać, poza rozmiarem, to że jest USB, i ma działać? Okazuje się, że o ile sam touchscreen ok, to kontroler jest chińskim klonem z chińskim spiraconym firmware, które działa tylko z starym driverem ręcznie wymuszonym do instalacji (auto-detekcja windows instaluje driver najnowszy, który nie działa) i crackowanym softem do kalibracji touchscreena, bo oryginał od producenta tego czipa nie działa - stwierdza że czip nie jest oryginalny i nie rozpoznaje...

Reply to
BartekK

RS232 w urządzeniach dla rynku komercyjnego rzeczywiście nie żyje, ale w elektronice przemysłowej żyje wciąż i trzyma się mocno... Razem ze swoim bratem, RS485, wciąż wojują światem :-)

Reply to
Pszemol

W dniu 2013-10-13 16:37, Pszemol pisze:

Poeta.

Reply to
Mario

Użytkownik "Mario" snipped-for-privacy@w.pl napisał w wiadomości news:l3ec48$b7v$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...

A nie jest tak, że jeśli coś dobrze, płynnie działa, itp., to się mówi "Paaanie, poezja!"? :)

Reply to
ACMM-033

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.