doświetlenie

Mar 20, 2008 33 Replies

Dnia Fri, 21 Mar 2008 01:13:10 +0100, Dariusz K. Ładziak napisał(a):

Pytanie było o czujnik kąta skrętu , nie dotyczylo kwestii homologacji.

EOT.

Daleki jestem od tego, sam nie trawię idiotycznych przepisów i biurokracji. Ale nie trawię też pseudotuningowanych aut, które rażą mnie mieniącymi się "xenonami" z Tesco już z odległości kilometra. Dlatego jestem lekko przeczulony na takie wynalazki. Oczywiście nie potępiam autora wątku, w końcu tacy ludzie jak on przyczyniają się do postępu. Ale lepiej niech testuje swój pomysł w warunkach laboratoryjnych :-)

Wcześniej już napisałem: ABS też sam zrobisz i wstawisz do auta?

Zakładam się że bez odrębnych badań poszczególnych układów na pewno by nie dostał.

J.F. schrieb:

bez sensu

też bez sensu. Chyba wszystkie tego typu ustrojstwa działają po prostu mierząc ciśnienie w oponach. A doświetlanie zakrętów jest zależne od kąta ustawienia kierownicy (czujnik na kierownicy) i prędkości. W moim samochodzie (Opel Vectra) jest do tego dodatkowa lampa w reflektorze głównym. Zresztą jest sterowana PWM, rozjaśnia się płynnie.

Waldek

A tak swoja droga w zasadzie na jakiej podstawie to homologowali ?

U nas owszem - mozna sobie wlaczyc przeciwmgielne na drodze kretej .. ale oznaczonej odpowiednim znakiem. I wlaczyc parami.

Jakby to jakis policjant w dzialaniu zobaczyl .. dowod zabrac czy co ? Bo z przepisami chyba nie jest to zgodne ..

J.

Pan J.F napisał:

W starych citroenach reflektory po prostu obracały się wślad za skrętem przednich kół. No i komu to przeszkadzało?

ja bym chętnie wziął jeden taki "nieprodukowany" w Szwajcarii :-)

formatting link

IMHO większośc współczesnych samochodów ma wbudowanyw wał czujnik kąta skrętu dla potrzeb elektrycznego wspomagania kierownicy

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required