DIVIX i HDMI

Loading thread data ...

Użytkownik PAndy snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:ds5nku$vsk$ snipped-for-privacy@news.dialog.net.pl...

Witam, Czyli reasumując- lepiej kupić drugie urządzenie czytajęce ten format, bo i tak w tym (tak zrozumiałem) "gęstym" formacie zapisu nagrywarka nie zapisze, więc- jak to kto inny powiedział- jeśli nie mam zamiaru ściagać pirackich filmów to tej funkcji nie wykorzystam. Dobrze kapuję?

Czyli chodzi o to, że sens HDTV byłby wtedy, jeślibym mógł wykorzystać bezpośrednie łącze cyfrowe pomiędzy nagrywarką a odbiornikiem (telewizorem). Natomiast co daje taka technika? Czy przejście przez łącze analogowe daje jakieś efekty "spowolnienia" czy utraty jakości czy coś jeszcze inaczej?

Zaglądałem do Archiwum tej Grupy. Były dyskusje w październiku nt. LG RH 7500 i Sony HX 710. Były opisane pierwsze wrażenia. Ale jak się ten sprzęt sprawdza po dwóch-trzech miesiącach? To o tyle dla mnie ważne, że e-mailem przyszły do mnie oferty na w/w nagrywarki.

Jeśli ktoś z użytkowników (lub znajacych ten sprzęt) by mógł mi doradzić, to byłbym wdzięczny. Na preno nie kupię aNIC droższego, raczej może tańszego- jeśli miałoby mi się zestarzeć szybciej niż te 5-6 lat.

Podziękowania za rady. Podzr. T.

Reply to
marekjan

Tak.

HDMI ma sens jesli podlaczamy urzadzenia ktorej potrafia w calym torze obraiac dane cyfrowe - nei ma sensu kupowanie urzadzenia z wyjsciem HDMI gdy zamierzamy podlaczyc je do telewizora z lamap kineskopowa. Druga wazna rzecza jest to czy dane urzadzenie z HDMI posiada uspscaler dobrej klasy - tzn czy wykorzystujac np odtwarzacz DVD i wbudowany w niego upscaler do powiekszenie obrazu z DVD do rozdzielczosci natywnej wysiwtlacza czyli np projektopr ma 1280 punktow na 720 linii i upscaler w DVD powiekszy nam obraz odczytywany z dysku do tej rozdzielczosci - jest to o tyle wazne gdzy DVD wie czy czy dany material jest interlace czy progressive i mzoe zastosowac inan strategie - tego nie potrafi zaden upscaler w najlepszym nawet wysiwetlaczu bo nei ma dostepu do struktury strumienia MPEG

Nie zabieram glosu bo urzadzen nie znam

to sie zepsuje po najdalej 4 latach - stawiam ze laser zdechnie po 3... a co bedzie za 3 lata... tego naprawde nikt nie wie... byc moze pojawia sie tanie urzadzenia HD... nie wiem czy jest sens sie wbijac w jakies ekstra urzadzenia. w USA do polowy tego roku (chyba zlagodzono ten wymog ale mimo to) ma byz zakonczona emisja analogowa - w praktyce wielu nadawcow porzuca klasyczna TV na rzecz HD - ogladanie filmu w 1920x1080 jest naprawde trudne do opisania... w Nemczech od okolo pol roku (moze dluzej) w Berlinie nie ma nadajnikow analogowych, w calej Europie do konca 2013 ma sie zakonczyc nadawanie analogowe, czesc biednych panstw - takich jak Polska pewnie nie wejdzie w HDTV (przynajmniej na poczatku) ale np Niemcy, Francja wykorzystuja odejscie od nadawania analogowego po to by wprowadzic HD - ma to sens bo unika sie niepotrzebnych wydatkow na wymiane sprzetu. Zreszta i w Polsce zaczyna sie dyskusja czy nie pozostawic MPEG-2 jako formatu nie przystajacego do oczekiwan wspolczesnego nadawcy (szerokosc pasma) i nie zobligowac do nadawania w h.264.... (oznacza to tyle ze osoby ktore uwierzyly w pilotaz naziemnej tv cyfrowej i kupily stosowne odbiorniki moga zostac na lodzie....) - dzieki nadawaniu w h.264 udaloby sie w kilku zaledwie kanalach 8MHz upchnac ok 30 - 40 kanalow SDTV - jest to o tyle wazne ze w Polsce nie ma wolnych kanalow do nadawania.... na razie wszystko to jest plynne i zamotane... nie inwestowalbym zbyt duzych pieniedzy w sprzet do odbioru TV (i nagrywania tez)

Reply to
PAndy

Użytkownik PAndy snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:ds5r56$3jg$ snipped-for-privacy@news.dialog.net.pl...

To już dla mnie za wysokie loty.

A czy są odtwarzacze DVD z HDMI i DIviX?

Moze kupić niedrogi sprzęt z dyskiem, nagrać (co potrzeba!) na płytki i kiedyś tam, przy cyfrowych telewizorach plazmowych (wstyd powiedzieć, ale nawet nie wiem jaka różnica pomiędzy plazmą a LCD!) odtworzyć z płytki DVD na całkowicie "cyfrowym torze" ?

To mnie trochę przeraża. Jak się tego wszystkiego nauczyć, skoro dziś człowiek nie związany zawodowo z tym tematem tak mało tych kwestii w ogóle rozumie???

... nie inwestowalbym zbyt duzych

To ważna rada. Dziękuję.

Pozdsr. T>

Reply to
marekjan

bez przesady - po porstu w technice video po zastoju z lat 90 nagle wszystko zaczelo sie mocno ruszac - powodem jest cyfyrzacja masowa sygnalu wizyjnego no i wprowadzanie nowych standardow. Tak naprawde technologia ma juz iles lat ale dopiero teraz staniala tak bardzo (no bo czy ktos moze sobie wyobrazic ze DVD stacjonarne kosztuje w tej chwili 99zl i tyle samo kosztuje naped DVD do komputera ale bez dekodera MPEG-2?)

Powiem tak... nie interesowalem sie rynkiem sprzetu SDTV ktory posiadalby HDMI... - moim zdaniem to nie ma sensu... jest to rozwiazanie w przypadku sygnalu SD wlascwie potrzebne ludziom oczekujacym od SD maksimum ktorzy gotowi sa duzo za to zaplacic (technicznie to banalne rozwiazanie)

nie warto robic planow na wiele lat...

tak jak napisalem wczesniej to kwestia tego ze duzo technologii uleglo raptowanie popularyzacji - ale maja one juz swoje lata.

Reply to
PAndy

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.