Czy jest na grupie ktoś od elektroniki samochodowej???

Witam, mam pewien problem... Planuję kupić auto, Nissa Primera P11... Niestety jest mały problem, auto ma jeden kluczyk, a przydałby się dwa... Wiadomo ASO odpada, więc mam pytnaie czy na podstawie istniejącego klucza ktoś inny jest w stanie dorobić kluczyk z immo...? Jeżeli tak, to czy znacie jakieś zakłady na terenie śląska??? Druga sprawa do odłączenie fabrycznego immobilajzera, wstawienie alarmu (wiadomo przejmuje odcięcie paliwa i zapłonu) i dorobienie drugiego kluczyka bez transpondera... Tylko pytanie, czy w takim aucie to taka prosta sprawa? Bo IMHO to wszystko siedzi w kompie od auta, mam racje?

Reply to
Maciek C
Loading thread data ...

masz rację. Proste to nie jest. A czemu nie chcesz do ASO? Spytaj się zresztą na pl.misc.samochody, może ci coś poradzą. W każdym razie dodatkowy klucz do Opla kosztował mnie jakieś 30EUR, więc nie tak dużo.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Hmm, ale jest jeszcze pytanie, czy dorobili Ci go na podstawie tego klucza który miałeś? Wiadomo, że jak jest klucz "matka" czy karta kodowa (jak to jest w przypadku fiatów), to nie ma prolbemu.

Reply to
Maciek C

karta kodowa. W przypadku braku da się toto też zrobić, ale trochę więcej roboty (i kosztów), bo trzeba zwracać się do producenta. Dlatego samochody bez karty kodowej mniej kosztują :-)

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Jesli Primera jest z 1995 do 1998 roku to mozna bez problemu dorobic klucz na podstawie klucza, ktory posiadasz.....w nowszych rocznikach sytuacja sie komplikuje ale jest tez inne wyjscie....wymienic transpondery w obu kluczach i przeprogramowac ECU samochodu do twoich "nowych" kluczy....ciekawe tylko ile serwis Nissana krzyknie za zrobienie adaptacji nowych kluczy...przy odrobinie znajomosci moze udaloby sie zalatwic za 100zl ale juz co raz wiecej warsztatow samochodowych robi takie rzeczy w przystepnych cenach

Reply to
invalid unparseable

Co sie da skopiowac a co nie mozna znalezc tu:

formatting link

Reply to
invalid unparseable

Ok, pytanie gdzie?? :) Najlepiej okolice Katowic, częstochowy, sosnowca itp :)

Reply to
Maciek C

Ja bym popytal magikow co zajmuja sie dorabianiem kluczy do samochodow...u nas to robia....Katowice, Sosnowiec to nie mam pojecia....mozesz tez zobaczyc czy przy jakims markecie nie ma dobrego punktu dorabiania kluczy...kiedys widzialem przy Auchan facet robil takie rzeczy...mysle ze najszybciej w Katowicach cos znajdziesz

Pozdrowionka

Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.