Baterie + H2O

Jun 13, 2006 3 Replies

Witam



Piszę właśnie instukcje dla sprzętu do foto. podwodnej. Powiedzcie, co może sie stać podczas kontaktu baterii aparatu cyfrowego ze słona wodą. Na potrzeby manual'a biorę pod uwagę ekstremalne przypadki. Mam już wydzielanie sie gryzącego/szkodliwego dymu, mozliwość poparzenia. W podobnych instrukcjach wskazywana jest także mozliwość zapalenia i wybuchu. Co z tego co napisałem pokrywa się z prawdą?



Pozdrawiam Marcel



Tak naprawde to niewiele.

Po wsadzeniu baterii do slonej wody nastapi normalna elektroliza, poplynie niewielki prad. Zacznie sie wydzielac powolutku wodor, byc moze chlor - ale bardziej prawdopodobne ze od razu sie zwiaze z metalem elektrody i zacznie ja powolutku nadgryzac. Na oko nic groznego.

Ale w bardzo ekstremalnych przypadkach - po wielu dniach [a raczej tygodniach] moze sie uzbierac troche wodoru i wybuchnac [tlenu trzeba], chlor tez nie jest zdrowy, przezarta obudowa moze uwolnic jakies szkodliwe substancje [hi hi - kiedys i tak sie uwolnia, na smietniku], wyladowana do cna bateria moze wodor gromadzic, moze sie jakas elektronika zabezpieczajaca uszkodzic ..

J.

Też tak myślę. Wzoruje się na instrukcji made in USA z tąd ta "dbałość" o klienta;). Na ten przykład piszą też że nie należy spożywać smaru silikonowego:)

Pozdry Marcel

U¿ytkownik snipped-for-privacy@op.pl napisa³ w wiadomo¶ci news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

i s³usznie, bo potem siê zêby ¶lizgaj± ;) L.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required