ardiuno i wifi.

witam kombinuje nad projektem czegoś w rodzaju alarmu z użyciem arduino. zastanawiam się nad dezaktywacją alarmu przez wifi. są przełączniki wifi, ale są też "płyteczki" wifi do arduino. (i wszystkie jakie widziałem wymagają "przejściówki 3->5V). o ile przełącznik wifi ma gotowy program na androida, to samo podłączenie wifi do arduino nic mi nieda. czy są gotowce na arduino i androida (lub zarządzane przez www) dzięki którym będę mógł przełączyć przełącznik znajdujący się obok arduino, za pomocą telefonu? A najlepiej jesczcze na telefonie otrzymać informacje o stanie pewnych czujników? na początku miał być sam alarm, znaczy czujka wykrywa ruch - wyje. ale co krok widzę większe możliwości, ale nie wiem czy nie za dużo chcę sobie wziąć na klate. Za mało mam doświadczenia.

Pozdrawiam ToMasz

Reply to
ToMasz
Loading thread data ...

ESP8266 + płytka z przekaźnikami z aliexpress załatwia ci w zasadzie całość za wyjątkiem może odczytu wszystkich czujek bo zależy jakie i ile

- też da się zrobić.

Reply to
sirapacz

Zgadza się. Mam AVR podłączony do BT (HC-05 chyba). BT konfiguruje przez port szeregowy. Ten port jest widziany przez apki terminalowe pod androidem. W niektórych (np. "BlueTooth Serial COntroller") można zdefiniować sekwencje kodów podpięte pod skonfigurowany klawisz. Te sekwencje będzie wypluwał port szeregowy modulu BT (chyba działający w trybie half-duplex). Oczywiście z AVR do BT też można wysyłać i czytać z poziomu systemu operacyjnego właściwie dowolnego komputera (włączając androidy i iphone).

Podejrzewam, że moduł Wi-Fi będzie działać podobnie. Konfiguracja tylko może być przykładowo przez prosty serwer HTTP. Miałem takie moduły (X-Port) serial to ethernet.

Reply to
Pcimol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.