AGD do auta....

Jul 04, 2008 3 Replies

Temat przewrotny, ale pytanie poważne, czy według Was zamontowanie takiego czegoś:

formatting link
aucie tuż za pompą paliwową usunie mi z CB dokuczliwe zakłócenia od tego (najprawdopodobniej) elementu? Zakłócenia wchodzą anteną, więc stosowanie jakichkolwiek filtrów na zasilaniu CB nie ma sensu. Pompa to w istocie taki "silniczek od pralki" jakby nie patrzeć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Nie od pralki [inducyjny, z falownikiem czasem] tylko od odkurzacza.

Ma spore szanse pomoc .. ale trudno to bedzie podlaczyc na przewod masy :-( A moze nie ?

J.

Tomasz Motyliński pisze:

może poszukaj jeszcze w sklepach z częściami do FSO, były kiedyś kondensatory specjalnie do odkłócania alternatorów, układów zapłonowych po stronie pierwotnej itp. Pojemności 0,5uF i 3uF (w tym także kondensatory przepustowe).

Witam,

W poście <g4ntuu$huk$ snipped-for-privacy@news.onet.pl>

krychu snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> m.in. napisał(a)::

Zanim co kolwiek zrobię to pytam, ja co prawda miałem kiedyś elektronikę w szkolę, ale w wydaniu teoretycznym i szczerze to nie wiele z tamtych lekcji do dziś zostało. Choć nadal odróżniam kondensatory bipolarne od unipolarnych i wiem co to rezystor i dioda. :P Dzieki za podpowiedź, nie omieszkam poszukać.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required