AGD do auta....

Temat przewrotny, ale pytanie poważne, czy według Was zamontowanie takiego czegoś:

formatting link
aucie tuż za pompą paliwową usunie mi z CB dokuczliwe zakłócenia od tego (najprawdopodobniej) elementu? Zakłócenia wchodzą anteną, więc stosowanie jakichkolwiek filtrów na zasilaniu CB nie ma sensu. Pompa to w istocie taki "silniczek od pralki" jakby nie patrzeć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Reply to
Tomasz Motyliński
Loading thread data ...

Nie od pralki [inducyjny, z falownikiem czasem] tylko od odkurzacza.

Ma spore szanse pomoc .. ale trudno to bedzie podlaczyc na przewod masy :-( A moze nie ?

J.

Reply to
J.F.

Tomasz Motyliński pisze:

może poszukaj jeszcze w sklepach z częściami do FSO, były kiedyś kondensatory specjalnie do odkłócania alternatorów, układów zapłonowych po stronie pierwotnej itp. Pojemności 0,5uF i 3uF (w tym także kondensatory przepustowe).

Reply to
krychu

Witam,

W poście <g4ntuu$huk$ snipped-for-privacy@news.onet.pl>

krychu snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> m.in. napisał(a)::

Zanim co kolwiek zrobię to pytam, ja co prawda miałem kiedyś elektronikę w szkolę, ale w wydaniu teoretycznym i szczerze to nie wiele z tamtych lekcji do dziś zostało. Choć nadal odróżniam kondensatory bipolarne od unipolarnych i wiem co to rezystor i dioda. :P Dzieki za podpowiedź, nie omieszkam poszukać.

Reply to
Tomasz Motyliński

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.