scheidingstrafo

Mar 07, 2008 46 Replies

Jij ook bedankt, heb ik ook weer wat bijgeleerd over communicatie. Let's stay tuned;-)

-- Gerard

Deze instituten moeten zich zelf bedruipen, hetgeen ze doen door een redelijke som geld te vragen. In elk geval voor iemand die voor zijn hobby met dat vak bezig is, zowat onbetaalbaar. Professionals only dus.

Met vriendelijke groeten, Ben Doedens

Dan sluiten mijn technische idealen beter aan bij het Communisme dan bij het Kapitalisme. Normen zijn van het volk! ;-)

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

En de waarden van de aandeelhouders;-)

-- Gerard

Ben ik met je eens, maar onze gemeenschap heeft deze normeringen ondergebracht in een niet door het volk betaald onafhankelijk instituut dat zonder inkomstenbron geen enkele norm meer zal verspreiden. Laat je het financieren door de staat, dan zou deze staat ook de norm kunnen stellen en dat lijkt me in bepaalde gevallen ook niet gewenst.

Met vriendelijke groeten, Ben Doedens

berichtnews: snipped-for-privacy@2g2000hsn.googlegroups.com...

berichtnews: snipped-for-privacy@n58g2000hsf.googlegroups.com...

Testbericht

Wim PA3DJS

formatting link
remove abc from the email.

tional.org/

Dag Maarten,

Weet je wat het lullige is, nergens staat dat je aan deze normen moet voldoen. In de diverse EU directives (welke tot nationale wetgeving verklaard zijn), staat alleen dat als je aan bepaalde geharmoniseerde normen voldoet, aangenomen wordt dat je aan de essenti=EBle eisen hebt voldaan.

Je mag dat ook op andere manier aantonen. Veel bedrijven kiezen echter voor het volgen van geharmoniseerde normen (of gedeelten daarvan). Mocht er wat mis gaan met je product, en voor de rechter moeten verschijnen, dan heb je in ieder geval een goed verhaal.

Omdat de normen zelf geen wetgeving is, hoeven ze ook niet publiekelijk toegankelijk te zijn. Ik ben met je eens dat het vreemd is dat je ze moeten kopen, terwijl je er praktisch gezien aan moet voldoen.

Als je de normen in huis wilt halen voor en simpel 230V gevoed stukje elektronica met een microcontroller erin, dan ben je in orde van

1600,-- euro kwijt, alleen al voor veiligheid en EMC.

Overigens, ETSI normen (telecommunicatie gerelateerd) zijn gratis te downloaden (eenmalig gratis aanmelden). Deze verwijzen echter wel vaak naar andere normen (die wel geld kosten).

Met vriendelijke groeten,

Wim PA3DJS

formatting link
remove abc from the mail address.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required