Gitaarversterker defect.

Dec 02, 2004 3 Replies

Beste mensen,



Collega heeft na een optreden zijn gitaarversterker (Marshall Valvestate 80V model 8080) (vermoedelijk) opgeblazen. De zekering is eruit gegaan, maar na vervanging hiervan, gaat deze bij het aanzetten weer stuk. Nu vermoed ik dat de eintrapp(en) eruit liggen, maar ik heb geen schema.



Kent iemand dit apparaat, wat het probleem kan zijn en natuurlijk hoe op te lossen.??



Alvast bedankt, Humaman.


Meet eerst los de voedingsspanning. De gelijkrichter en elco's zal je ook wel zonder schema kunnen vinden.... Als die goed is, check je de eindtransistors of het moduul (STK***?) Hmm, Valvestate, er zit zelfs een echte ECC83 dubbeltriode in, maar de rest is solid state. Erg ingewikkeld zijn versterkers niet. Let er wel op de goede zekeringen te nemen, de waarde, maar *ook* de snelheid (slow blow, medium, fast ect.)

Maurits

Op Thu, 02 Dec 2004 22:09:12 +0100, schreef Maurits:

Eindtransistoren BDV64C en BDV65C vervangen, alsmede de TIP29C(?)-transistor die er tussenin zit. Deze laatste wordt vermoedelijk een BD243C. Check ook even de gelijkrichter van de voeding en de eventueel daaraan parallel staande condensatortjes; deze willen ook nog wel eens defect raken.

Succes ermee,

Richard Rasker

Linetec Translation and Technology Services http://www.linetec.nl/

Hoi, Ik weet niet of het je al gelukt is, maar hier staat een schema:

formatting link

gr. Nico

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required