mijn monitor Dell 17 inch, geeft bij het aanzetten een hoge piep/fluittoon die afhankelijk van wat er op het beeldscherm staat wisselt van toonhoogte (minder hard bij donkere tinten, harder bij helle tinten). Na ongeveer 20 minuten tot een half uur verdwijnt de pieptoon.
Iemand enig idee waardoor dit veroorzaakt wordt en wat ik er evt. zelf aan kan doen.
mvrgrt, Roel
Didn't find your answer? Ask the community — no account required.
J
Jopie
"Roel" schreef in bericht news:bn3qjo$pcs$ snipped-for-privacy@news.hccnet.nl...
Model ?
Vaak kan je een spoeltje of de kern van de lijntrafo met lijm inbedden.
Jopie
R
Richard Rasker
Ja hoor, dit is een spoeltje, waarschijnlijk ergens in de buurt van de lijntrafo, waarvan de wikkelingen een beetje 'rammelen'. Los ik meestal op door eerst de boosdoener op te sporen mbv een stuk PVC-buis bij wijze van stethoscoop (je oor op een werkende monitorprint leggen is toch echt sterk af te raden), en de fluitende spoel te voorzien van een paar drupjes met alcohol of spiritus half om half verdunde hobbylijm. Een half uurtje laten drogen en de problemen zijn meestal weg. Zo niet, herhaal de procedure dan nog een keer.
Alleen als het een ingegoten spoel betreft met lucht tussen de wikkelingen, heb je pech, want daar komt de lijm niet meer tussen.
Succes ermee,
Richard Rasker
Linetec Translation and Technology Services
http://www.linetec.nl/
J
js
hallo,
zeer typisch probleem , ten eerste het 2 cm plaatje naast de lijntransfo verwijderen !zit aan he(t chassis vast een tang nemen en even wrikken en het breekt zo af dan. en dan warme lijm nemen en de lijntrasfo vooral heel de bovenzijde ingieten een kleine cm dik, heb er zo al 7 hersteld en blijven werken ;-)
Groetjes Jeroen
"Roel" schreef in bericht news:bn3qjo$pcs$ snipped-for-privacy@news.hccnet.nl...
R
Roel
Dank voor de info,
mvrgrt, Roel
"js" schreef in bericht news:47rlb.738$ snipped-for-privacy@hebe.telenet-ops.be...
het
ingieten
piep/fluittoon
aan
D
Dennis Stappers
Een oplossing als je luier van aard bent: Refresh rate aanpassen. Ik had dit zelf laatst ook en na het verhogen van de refreshrate met
1hz was het weg.
J
js
hey ,
is niet altijd afdoent de Refresh rate aanpassen , de monitors hebben allemaal een fout in de lijntransfo overslagen van de hoogspanning naar chassis door de isolatie ervan of lichtjes lekken . Dus beste manier is even een stift warme lijm ;-)
Groetjes Jeroen
"Dennis Stappers" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@posting.google.com...
piep/fluittoon
aan
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required
Report Content
You are reporting this content to the moderators. They will look at it
ASAP.