Transmisja danych przez sieć energetyczną - pytanie

Witam Potrzebuję przesyłać nie wielkie ilości i niezbyt często i bez zawrtonych prędkości dane wykorzystując sieć energetyczną. Najlepiej aby dało się wykorzystać RS485 + układ pośredniczący + separacja.

Czy są jakieś gotowe rozwiazania/układy ?

Pozdrawiam Pitor

Reply to
Piotr
Loading thread data ...

Piotr pisze:

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Użytkownik "Adam Dybkowski" snipped-for-privacy@45wp.pl napisał w wiadomości news:h30sc9$sde$ snipped-for-privacy@news.wp.pl...

Nie zawsze to działa, działa na zasadzie "widzę cię, ale nie słyszę". Niedawno testowałem takie urządzonka TRENDnet - leżą teraz w biurku. Zasięg mają z 10m. Generalnie należy indywidualnie podejść do tematu. Warunki transmisji zależą od stanu sieci energetycznej.

Reply to
Desoft

Wiele współczesnych odbiorników energii zawiera różne filtry na zasilaniu i często jako pierwszy wpięty jest kondensator. Mocno tłumi on takie transmisje i bardzo dobrze, bo używanie sieci energetycznej do przesyłu danych to idiotyzm.

Ali

__________ Informacja programu ESET NOD32 Antivirus, wersja bazy sygnatur wirusow 4223 (20090708) __________

Wiadomosc zostala sprawdzona przez program ESET NOD32 Antivirus.

formatting link
lub
formatting link

Reply to
Ali

Nie rozumiem, na czym ma polegać idiotyczność transmisji za pomocą sieci energetycznej... Godzi to jakoś w Twoje interesy, że tak radykalnie się wypowiadasz?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Napisałem już gdzieś wyżej - niestabilne i powolne

Trochę tak. Konkretnie przeszkadzają mi zakłócenia wciskane w sieć przez taki sprzęt. Ale dla Ciebie to pewnie żaden problem.

Ali

__________ Informacja programu ESET NOD32 Antivirus, wersja bazy sygnatur wirusow 4223 (20090708) __________

Wiadomosc zostala sprawdzona przez program ESET NOD32 Antivirus.

formatting link
lub
formatting link

Reply to
Ali

Zwykły ściemniacz daje więcej zakłóceń. Silniki, a nawet zasilacze impulsowe. Miałem kiedyś monitor komputerowy w którym nie było filtru wejściowego. Nie pamiętam powodu, ale musiałem dorabiać filtr.

Reply to
Desoft

do eresa z pentelkš to nie ma doœwiadczenia... ale do "etherneta" takie sš i to bez problemu i nawet niedrogie mam przetertowane jakbys potrzebował wiecej danych

Reply to
qlphon

Ali pisze:

No i jeszcze fakt, że to w dodatku śmieci w eterze...

Reply to
Atlantis

w eterze...

niestety właśnie z powodu postaw tak bezkrytycznych jak pana Marka który ma 'interes' w tym by takich urządzeń było więcej w użyciu mamy tyle zakłóceń w całym widmie KF. Może kiedyś zajmą się tym nawet Ekolodzy dziś mówimy EMC i kompatybilność elektromagnetyczna. Transmisje po sieci energetycznej zostały zanegowane nawet przez NATO właśnie z powodu zakłóceń.

A cóż my Polacy - szef zapomniał budując halę pomyśleć o podstawowych mediach i teraz kombinuje. a co by było jakby po wodę kazał biegać do drugiej hali

formatting link
pzdr krótkofalowiec mieszkający w mieście :-(

Reply to
sebart

Skoro sygnał ADSL (neostrada) daje się przesyłać po lini telefonicznej na kilka km, to własciwie jak problem by zrobić to po kablach sieci energetycznej?

Nie ma w sprzedaży odpowiednich modemów?

Reply to
robert4

On Fri, 10 Jul 2009 00:09:24 +0200, snipped-for-privacy@mailinator.com napisał:

Taki problem, że sieć telefoniczna (w założeniu) jest drutem z punktu A do punktu B, i przynajmniej teoretycznie nie ma tam wpiętego nic poza koncentratorem, dwoma splitterami i modemem (no jeszcze kilka prostowników tlenkowych ;-))) Sieć energetyczna ma niezdefiniowaną budowę (poczytaj o linii długiej, odbiciach), niezdefiniowaną ilość podłączonych urządzeń (dynamicznie zmienną !), część z tych urządzeń wypycha w sieć śliczny prostokąt.

Robiłem kiedyś (daaawno) eksperymenty z transmisją DTMF'u (na podnośnej ok 100 khz) po sieci energetycznej - działało dopóki sąsiad nie zmienił bojlera :-)))

Są, sam sie kilkoma bawiłem (zaznaczam kilka lat temu), ich zasada działania polegała na cudzie - dokładnie tak jak hamulec ręczny w maluchu ;-) Generalnie nie było reguły, czasem działały czasem nie (w zależności od pogody, budynku, podłączonych urządzeń, obsady w elektrowni i kilku innych bliżej niezdefiniowanych warunków środowiskowych). W czasach kiedy testowaliśmy to do świadczenia usłu dostępu do sieci nie spisywało się to zupełnie. Nie mówiąc o syfie na KF'ie - do tego nadawały się idealnie. Nie twierdze że coś się nie zmieniło, ale ja jestem sceptycznie nastawiony do tego rodzaju wynalazków. Metr skrętki kosztuje w hurcie jakieś 0.58 pln.

Reply to
Verox

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.