zbliżeniowych

Witam Może ktoś z Was spotkał się z terminalem potrafiącym czytać karty zbliżeniowe(mifare albo unique, ale to mniej ważne, z tym mogę się dostosować), dodatkowo do tego terminala powinna być możliwość zapięcia skanera kodów kreskowych, takiego na RS232. Jak by miał on kilka programowalnych przycisków i/lub wejść/wyjść cyfrowych to by było super.

Już wyjaśniam do czego ten terminal.. Pracownik zaopatrzony w imienną kartę zbliżeniową, oraz kartką z kodem kreskowym(np zamówieniem, zleceniem) skanuje swoją kartę, skanuje kod kreskowy ze zlecenia i tym samym rejestruje czas rozpoczęcia pracy nad danym zleceniem. Po skończonej pracy znowu się odbija kartą, skanuje ten bądź inny kod, naciska odpowiednio zaprogramowany przycisk, czy cokolwiek co dany terminal będzie potrafił zrobić aby zasygnalizować koniec pracy nad zleceniem.

To w jaki sposób zdarzenia z terminala będą pobierane do bazy i co się z nimi dalej będzie działo jest mniej istotnym problemem, zakładam że terminal wyposażony w takie funkcjonalności będzie miał jakiś cywilizowany sposób komunikacji ze światem.

Głównie zależy mi na możliwości powiązania trzech danych - data/godzina, pracownik, zeskanowany numer.

To że takie terminale są to wiem, lecz producentami tych o których wiem są nasi koledzy z zachodniej granicy, albo z za wielkiej wody, a co za tym idzie cena ich też jest zachodnia:|

Na runku jest również mnóstwo terminali produkcji chińskiej, lecz ograniczają się one głównie do rejestracji samego pracownika(RCP). Niektóre mają możliwość wprowadzenia z klawiatury jakiejś dodatkowej danej, ale to niestety odpada, konieczna jest możliwość zapięcia czytnika kodów kreskowych. Większość terminali jest wyposażona w porty RS232, ale głównie do komunikacji ze światem, skanera tam zapiąć nie idzie:| Problem jest więc natury programistycznej, bo technicznie terminale były by w stanie temu podołać.

Interesują mnie urządzenia proste w obsłudze, tak zwane idioto odporne - wyświetlacz, ze dwa przyciski i tyle, (choć to nie jest warunek konieczny).

Jeżeli jest jakaś firma, która produkuje takie terminale, ma w ofercie platformę sprzętową potrafiącą podołać takiemu zastosowaniu, oraz jest w stanie dostosować oprogramowanie do moich potrzeb również byłbym tym zainteresowany.

Z góry dziękuje za zainteresowanie oraz wszelką okazaną pomoc. Pozdrawiam Rafał

Reply to
Rafał
Loading thread data ...

Rafał pisze:

Zobacz tutaj:

formatting link
Terminale (z zachodu, ale tańsze niż PCS Intus czy KABA) spełniające Twoje wymagania produkuje DataFox
formatting link

Reply to
Łukasz Pinkosz

W dniu 31.08.2010 11:52, Łukasz Pinkosz pisze:

Potrzebuje sam sprzęt

O DataFox wiem, ale szukam właśnie coś tańszego, coś co będzie kosztować bliżej 1000zł a nie 1000ojro.

Reply to
Rafał

Użytkownik "Rafał" <rafal_zapytaj_o snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:i5icjk$fns$ snipped-for-privacy@node2.news.atman.pl...

Do czego to potem planujesz podpiąć?

Reply to
yabba

najmniejszy pecet + głowica frid na usb + głowica bar code na usb cały soft piszesz sam...

w części sprzetowej powinieneś się zbliżyć do 1kpln...

Reply to
qlphon

Witam Nasza firma dysponuje czymś takim jak Pan opisuje:

Czytnik posiada wbudowane nowoczesne rozwiązania technologiczne które czynią go ciekawym rozwiązaniem dla wielu zastosowań.

- technologia RFID karty 125kHz TK4100

- modem GPRS z funkcją odbierania i wysyłania wiadomości SMS

- możliwość montażu zewnętrznej anteny GSM w przypadku słabego zasięgu sieci

- niezniszczalna, dotykowa, pojemnościowa klawiatura zapewniająca duży komfort obsługi i trwałość na długie lata

- podświetlany alfanumeryczny wyświetlacz 2x16znaków z możliwością przewijania tekstu

Zasada działania:

- Czytnik sam w sobie jest zdalnie konfigurowalnym terminalem którego funkcjonalność zależy od pomysłu osoby która go konfiguruje.

- Wszystkie komendy i komunikaty są on-line przesyłane do serwera który wręcz interaktywnie może reagować na daną sytuację.

- Przesyłane informacje są szyfrowane na wysokim poziomie zabezpieczeń co pozwala na użycie czytnika do realizacji mniej lub bardziej strzeżonych zadań.

- Urządzenie w miarę potrzeb zamawiającego może zostać wyposażone w sprzętowy port RS232 do sterowania peryferiami zewnętrznymi np. drukarką lub skanerem.

- Czytnik jest zaprojektowany i wyprodukowany przez naszą firmę co daje nam pełną kontrolę nad jego możliwościami, wersją wykonania lub oprogramowania.

- Jest możliwość wykonania specjalnej wyklejki która będzie dopasowana do aktualnej funkcjonalności bo tak naprawdę jest to 16 klawiszowa klawiatura zarządzana z poziomu serwera.

- Oprogramowanie serwerowa jest zaprojektowane tak aby nie generowało ograniczeń projektowych ale na dzień dzisiejszy nie posiadamy jeszcze interfejsu web do zdalnego zarządzania.

Zasilanie czytnika wymaga zastosowania żródła prądu stałego12V 1,5A.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt 017 7788471 Azaco Rzeszów

Reply to
Artur Zawadzki

Dnia Wed, 1 Sep 2010 01:56:42 -0700 (PDT), Artur Zawadzki napisał(a):

/ciach/

A gdzie tu jest czytnik kodów kreskowych?

Reply to
Yakhub

to ten zewnętrzny skaner na RS232 opisany jako zewnętrzne peryferia :)

Reply to
Artur Zawadzki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.