zasilacz AT do ATX

Czy jest mozliwe podlaczenie zasilacza AT do ATX? Mam zasilacz AT i chcialbym zasilic nim plyte glowna ATX. Czy jest mozliwe zrobienie tego poprzez proste zamienienie wtyczek? Oczywiscie wiem, ze takie dodatki, jak czuwanie, automatyczne wylaczanie sie i wszystko inne co wymaga sterowania przez plyte nie bedzie dzialalo (i to jest mi nie potrzebne). Chce tylko zasilic plyte (...i zeby dzialala) i na tym sie moje zadania w stosunku do zasilacza koncza (czyli ma dzialac, jakby byl podlaczony do zwyklej plyty AT). Jezeli moze sie to udac, to moze ktos ma jakies namiary na jakies schematy (jak przerobic te zlacza). Z gory dzieki i sorry za, moze bardzo "kretynskie" pytanie ;)

Reply to
crown
Loading thread data ...

Nie. AT nie podaje 3.3V.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

crown napisał(a):

Zasilacz kosztuje srednio 50zl. Moze jednak wysuplasz kase. Proby grzebania moga sie skonczyc strata plyty itd, na pewno drozszej niz te 50zl. BartMan

Reply to
BartMan

To juz nawet nie chodzi o ryzyko, tylko skad wziasc w starym zasilaczu

3.3V ?

A ryzyko .. oj, taki stary chyba lepszy niz niejeden nowy :-)

J.

Reply to
J.F.

U¿ytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisa³ w wiadomo¶ci news: snipped-for-privacy@4ax.com...

kupi³em ostatnio modecom feel 300W z 3 letnia gwarancja, regulacja obrotow wiatraka od temperatury wsrodku za 65 zl. Uzywany ATX 250W mozna juz za 35 zl. Mam jeden zepsuty ATX to nawet naprawiac mi sie nie chce. :-)

Reply to
nom

standart ATX jest przeciez rozwinieciem AT poszerzonym o napiecie 3.3V pierwotnie majacym chyba zasilac nowsze CPU intela - wiec jakie jeszcze "inne napiecia" miales na mysli ktore NIE ma w AT? no i pytanie czy rzeczywiscie *wiekszosc* wspolczesnych plyt uzywa napiecia 3.3V /dostarczanego bezposrednio z PSU/ (bo w ogole to na pewno chodza na tym chociazby niektore kart rozszerzen czy pamieci). oczywiscie pomijajac takie plyty gdzie 3.3V dostarczane jest zapewne przez wbudowane regulatory napiecia jak wspomniane "duale" z fabrycznym zasilaniem AT/ATX czy zgodne z "pseudo-ATX" Della modele plyt NIE wymagajace dodatkowego zlacza AUX do dzialania (tylko zlacze AUX w tym standarcie posiada linie 3.3V np.

formatting link
oczywiscie dopuszczalne obciazenia lini 3.3V we wspolczesnych PSU w porownaniu do np. obciazenia AFAIK niewykorzystywanego w nowych plytach bez slotow ISA napiecia -5V mogloby sugerowac ze jednak moze byc uzywane w praktyce - ale ktos moze posiada dokladniejsze info w tym temacie?

pozdarwiam

Reply to
lew
Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.