Zasialcz pc i kopanie

Loading thread data ...

Zakłocenia kompensuje ... tłumi harmoniczne, itp itd. Generalnie bardzo pozyteczne kondensatorki.

Reply to
KsZZysiek

Jeśli zasilałbyś dwuprzewodowo to mógłbyś zmienić filtr w zasilaczu na taki, kóry nie ma tych połączonych ze sobą kondensatorów Y. Ale rodzaj obudowy (metal) nie nadaje się do zapewnienia odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa przeciwporażeniowego przy braku przewodu PE. Radziłbym przynajmniej przełożyć zasilacz do izolowanej obudowy. Jak robisz dla siebie to nie problem. Jak robisz dla kogoś to powinieneś zrobić produkt bezpieczny.

Reply to
Mario

Napięcia wyjściowe bedą bez zmian. Możesz odczepić ten punkt wspólny od masy. A do zakłóceń symetrycznych jest jeszcze dodatkowy kondensator a ten podwójny też będzie działał tylko z mniejszą skutecznością. Gdyby zasilacz był przez to mniej odporny na zakłócenia to możesz zamiast tego filtra dać symetryczny o większych pojemnościach.

Reply to
Mario

Chodzi mu zapewne o to, że wszystkie urządzenia mające zasilanie L+N+PE będą miały wyrównane potencjały jeśli będą podłączone do przedłużacza z bolcem. Nawet jeśli ten przedłużacz nie będzie podłączony do PE. Poniekąd racja ale obudowy będą miały te 115V z dzielnika pojemnościowego w filtrze no i klasa izolacji (a raczej jej brak) nieodpowiednia do zasilania dwuprzewodowego.

Reply to
Mario

Mario pisze:

do wspólnego przedłużacza ofkors.

Reply to
Mario

Tmek snipped-for-privacy@op.pl napisał(a):

[...]

Sensu i zrozumienia to jest pozbawione to, co ty wypisujesz . Brak Ci wiedzy i zrozumienia podstawowych spraw więc nikt Cię nie będzie wspierał, bo na nawiedzonych nie ma rady ;/ No ale dalej możesz tak buńczucznie, nagrodą będą palące się lub trwale uszkodzone urządzenia ;PPP

Reply to
wredny_menel

Tmek snipped-for-privacy@op.pl napisał(a):

Wbrew temu co piszesz - a są to sprawy podstawowe - których nie rozumiesz to sprzęt połaczy się masami ale w sposób dowolny - poprzez masę(ground) przewodów sygnałowych - więc popłyną prądy wyrównawcze które przy odpowiednim poziomie różnicy napięć (typowo 115V ;/ dla jasności) upalą Ci wyjścia/wejścia połączonych modułów. Można rozdzielić tor separacją galwaniczną ale i tak warto unikać wystąpienia nieokreślonych potencjałów obudów jakie pojawią się w przypadku braku zerowania lub uziemienia.

W tym konkretnym przypadku - to Ty jesteś architektem systemu połączeń i nawet jak w osobnych, samodzielnych modułach nie ma wyprowadzonej masy - to własnie Ty musisz o to zadbać aby nie wystąpiły skutki "ostateczne".

Przy wszelkich rozważaniach połączeń układów - czego w powyższym wątku zabrakło - należy pamiętać o istniejących faktycznie - a niewidocznych na schematach, pojemnościach i upływach do masy/ziemi które mają jednoznaczny wpływ na stabilną pracę i bezpieczeństwo.

Sugeruję poproszenie lokalnie kogoś kto ma znaczne dośwadczenie aby obejrzał co chcesz polączyć i zaprojetował rozwiązanie.

To Ty musisz zadbać aby doprowdzić do stanu poprawnego - warunki się kształtuje samemu a nie usiłuje ad hoc polączyć to co wpadnie pod rękę ;>

Reply to
wredny_menel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.