Zarówki radia samochodowego

Witam.

Wlutowałem pierwsza żarówkę w radiu samochodowym. Włączam a ona ledwo się żarzy. Kupiłem na 12 V. Czyżby były inne? A może mają się tak słabo świecić. Bo podłączona do 12 V świeci jasno. Nie chcę skręcać radia bo jak wiadomo trochę jest rozkręcania. I to jeszcze jakaś stara konstrukcja bo tylko zdejmowana jedna ściana i trzeba płytkę wykręcić.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski
Loading thread data ...

A reszta sie swiecila ? Obejrzyj plytke - moze sa szeregowo polaczone i powinny byc na 6/4/3V

Ewentualnie jest tam jakis rezystor ograniczajacy jasnosc w nocy, jesli wstawiles zarowke na wiekszy prad to bedzie swiecila ciemniej niz sie wydawalo..

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "Robert Wańkowski" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:ern1n6$7tm$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Zmierz woltomierzem jakie napiecie jest na żarówce i będziesz wiedział =]

I
Reply to
Ibanez

Użytkownik "Ibanez"

Bliżej miałem do klawiatury ;-) Jakoś nie pomyślałem, że mogą być na inne napięcie. Na żarówce jest 2.3 V. To żarówki pewnie koło 3 V?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Robert Wańkowski schrieb:

a ile sztuk jest? Jak 4 to prawdopodobne, że są szeregowo podłączone. Jak jedną wyłączysz to wszystko się traci?

Waldek

Reply to
Waldemar

Użytkownik "Waldemar"

Wszystkie równolegle. To pewnie będą na napięcie koło 3 V. Jutro zobaczę co dostanę kupić.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Użytkownik "Robert Wańkowski"

Kupiłem na 3 V i jeszcze gorzej. Po wlutowaniu wszystkich w ogóle nie świecą. Może komuś się przyda dlaczego nie świeciły. okazało się, że część masy na płytce byłą przekazywana przez obudowę. Ciekawi mnie czy takie rozwiązanie jest normalne i często stosowane?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.