wysokostabilne zrodlo

mam taki problem - w pewnym urzadzeniu do analiz medycznych zostal uszkodzony uklad emitujacy swiatlo. trzeba zaprojektowac nowy. niby nic wielkiego, ale ... napiecie zasilajace zarowke wynosi 1.600V i musi byc stabilizowane z dokladnoscia 0.0005V, a sama zarowka pobiera prad okolo 0.9A. ten prad powoduje rozgrzewanie sie struktur i odplywanie wszystkiego w sina dal. chce zrobic klasyczny uklad stabilizacji napiecie z wysokostabilnym napieciem Uref (znalazlem nawet 0.5ppm), wzmacniaczem sygnalu bledu (wsp. temp. napiecia offsetu okolo 0.05uV/K) i tranzystorem mocy. teraz pytanie - czy ktos ma DOSWIADCZENIE PRAKTYCZNE w budowie podobnych ukladow stabilizacji o duzej dokladnosci i moze podzielic sie uwagami, na co jeszcze trzeba zwrocic uwage zeby uniknac bledow ? a moze sa jakies gotowe rozwiazania w postaci ukladowe ?

p.s. domyslam sie ze polowa postow z odpowiedziami bedzie typu "poszukaj w googlach". zeby bylo jasne, nie chce nikogo zmuszac do poswiecania czasu nie swoim problemom. masz doswiadczenie, chcesz sie podzielic - odpisz, nie znasz sie na tym, nie masz nic do powiedzenia - nie odpisuj.

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

o 4roprzewodowym to nie pomyslalem ! dzieki za uwage :)

jeszcze jedno - moze ktos wie - w jaki sposob strumien swiatla emitowanego przez zarowke jest zalezny od pradu / napiecie ? gdzies slyszalem ze strumien zalezy w pierwszej potedze od napiecia i w 3ciej potedze od pradu, dlatego lepiej stabilizowac prad plynacy przez zarowke. przejzalem katalogi kilku firm zarowkowych ale nie znalazlem danych na ten temat.

Reply to
invalid unparseable

fabrycznie byla zrobiona stabilizacja strumienia swiatla (tak samo jak sie stabilizuje moc wiazki diody laserowej), no ale ten uklad jest nie do powtorzenia.

Reply to
invalid unparseable
Reply to
Marek Dzwonnik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.