wybór "taniego" oscyloskopu

hardware robisz sam. lub kupujesz jakis EVKIT np z propoxa na spartanie im wiecej IO wyprowadzonych na zlacza tym lepiej po czym definiujesz potrzebna Ci liczbe wejsc , wstawiasz blok analizatora i kompilujesz.. Po czym robisz kabelek JTAG - Parallel Cable III lub ByteBlaster MV/II. Jest to jeden lub 2 x HCT244 i zlacze LPT.Mozna tez to kupuc w Kamami lub Propoxie. Podpinasz pod PCta i masz analizator. Sa tez wersje na USB.

Altera pod tym wzgledem zapewnia duzo wieksza intuicyjnosc obslugi niz Xilinx. Za to chipscope XIlinxa posiada troche wieksze mozliwosci niz SignalTap Altery jesli chodzi o obrazowanie. Mozna tez nim zapodawac sygnaly, wartosci magistral. Za to SignalTap Altery posiada ladny edytor dla trygera - zestawia sie cale drzewo warunkow, ktorych parametry mozna modyyfikwoac w czasie pracy analizatora. W swojej pracy uzywam obu, w zaleznosci od rodziny FPGA ktore uzywam,. Np ChipScope umozliwia definiowanie magistral i potem wyswietlanie przebiegow w postaci pieknych wykresow analogowych. Idealne do debugowania np ADC. Signal Tam teoretycznie tez to potrafi, ale w bardzo ograniczonym zakresie. w przypadku Xilinxa analizator mozna dolaczyc do projektu jako modul na poziomie kodu, lub po syntezie dodac. SignalTap mozna dolaczyc po syntezie, wybiera sie sygnaly ktore chcemy obserwowac.

Reply to
Greg(G.Kasprowicz
Loading thread data ...

Wiem, jak się programuje, tylko w swojej karierze jeszcze do FPGA nie doszedłem, tylko do CPLD :P... Czyli rozumiem, że to działa tak - ChipScope pozwala mi na zbieranie danych z jakiegoś układu FPGA i teraz cała filozofia, żebym samemu opisał w VHDLu czy czymś taki analizator logiczny, który będzie zbierał sygnały zewnętrzne i zapamiętywał, tak?? A później wystarczy programem sczytać wszystko z układu i mam, zgadza się?? Tylko zastanawia mnie, jak jest realizowane ustawianie wyzwalania itp. parametrów... bo jakoś to z kompem wspoółpracować musi, czyli jakiś standard jest ;)... Czy może "wsad" z tym analizatorem dla konkretnego układu jest już w ChipScope i tylko robię hardware - FPGA z zasilaniem i paroma IO na wtyczkach, a później wgrywam "wsad" już za pomocą ChipScopa i nic nie muszę pisać?? :)...

Dzięki za wyczerpujące porównanie :)... . Jak będę się zabierał za realizację, to na pewno się przyda, bo póki co interesuje mnie hardware'owy analizator, więc robienie dwóch trochę drogo wyjdzie...

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop

Do zabawy z mikrokontrolerami, jeśli oscyloskop, to cyfrowy lub analogowo-cyfrowy. Im sprzęt bardziej skomplikowany i ma więcej opcji (czyli droższy), tym łatwiej będzie przy jego pomocy uzyskac to czego się oczekuje. Lepiej kup coś używanego na Allegro, bo za około 1000zł NIC sensownego nowego nie kupisz.

Reply to
A. Grodecki

A. Grodecki napisał(a): [ciap]

dokładnie. Wydaje mi się, że pierwszy zakupiony oscyloskop nie będzie i tak strzałem w dziesiątkę oczekiwań. Kupić, pobawić się i szybko sprzedać póki jeszcze coś wart a przy następnym to już się wie na co zwrócić uwagę. W sumie jak z każdym prawie zakupem :-) Pewnie lepszy najprostszy jak żaden ale autor wątku pewnie sam się jeszcze przekona że zakup zbyt prostego jest trochę bez sensu. Naprawdę szkoda czasu i pieniędzy.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

wszystko jest gotowe, nie musisz pisac nawet 1 linii kodu

jest graficzny edytor warunkow wyzwalania. Opisujesz ile tygerow chcesz i potem ustawiasz na nich kombinacje warunkow

FPGA kupisz za 60zl..

  • kawalek PCB. Tyle
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Użytkownik "Greg(G.Kasprowicz)" napisał

Mozesz zaproponowac jakis model do zakupu aktualnie?

Reply to
Krzysztof Burak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.