używał?

DE0-nano czyli "Arduino" w wersji FPGA od Altery - ktokolwiek miał z tym do czynienia i może coś powiedzieć? A ichnie oprogramowanie Quartus II - w miarę przyzwoite czy ma milion bzdurnych funkcji? Chcę wiedzieć zanim wydam 60 dolców i potem będę walczył z gównem.

Reply to
Jakub Rakus
Loading thread data ...

W dniu 2014-06-27 21:20, Jakub Rakus pisze:

DE0-nano, hmmm, płyta z fpga , cóż można powiedzieć hmmm hmmm... fpga jak to fpga .... ani coś rewelacyjnego ani kiepskiego. No ale to może być moje podejście.... Altera,Xilinx,Lattice,Actel etc.... jeden czort...

Oprogramowanie moim zdaniem jest niezłe - używam od lat. Problem jest raczej z userem - czy rozumie to co widzi. Trzeba trochę poczytać. To nie jest kompilator do procka gdzie ogarnia się wszystko w 5 minut. Zaletą jest to że nie wypierdziela się w losowych sytuacjach. Jeżeli masz konkretne pytania - byłoby łatwiej.

Ktoś kto zna fpga - odnajdzie się raczej bez wielkich problemów.

Pzdr

Adam

Reply to
Adam Górski

Dzięki za odpowiedź. To, że ogólnie układy FPGA nie są do ogarnięcia tak w 5 minut już doświadczyłem ;)

Jeśli tak jest faktycznie to już jest dobrze. Na uczelni na laborkach zaczynałem od Xilinxa i ich oprogramowanie wydawało mi się mało intuicyjne i kapryśne, strasznie dużo klikania. Z kolei Diamond od Lattice'a którego używałem od dłuższego czasu często zachowuje się co najmniej dziwnie, gubi gdzieś ustawienia pinów układu, ma problemy z hierarchią plików w projekcie i już ze dwa razy rozwalił projekt na tyle, że nie chciał go ponownie otworzyć.

W Diamondzie jest bardzo wygodne ustawianie właściwości pinów (in/out, podciąganie i akie duperele) i fajny generator IP-bloków (PLL, RAM itd.), jak to wygląda w Quartusie? Drugie pytanie - czy syntezator jest w pełni funkcjonalny w darmowej wersji Quartusa czy ma jakieś ograniczenia? Są dostępne syntezatory od firm "zewnętrznych" jak np. Synplify dla Lattice'a?

Reply to
Jakub Rakus

Są wizardy do IP-bloków, pinów i etc.

W wersji darmowej jest w pełni funkcjonalny. Ograniczenie dotyczy układów high-end oraz mid-end. Układy low-end nie mają ograniczeń o których bym wiedział. Jeżeli dany układ jest dostępny to na 99% w pełni.

Nie zdarzyło mi się aby projekt się "zepsuł" i był nie do odtworzenia.

Pzdr.

Adam

Reply to
Adam Górski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.