Uwaga na zamykanie

Użytkownik "Mateusz Bogusz" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:o4tlk0$fru$ snipped-for-privacy@node2.news.atman.pl...

Zna(łe)m i stosowałem. Obliczyłem, że nawet do 2 minut się da bez istotnych strat, skarpeta przy -20 odpalała w 2-3 sekundy.

Reply to
HF5BS
Loading thread data ...

W dniu 2017-01-05 o 20:39, Piotr Gałka pisze:

A ja ostatnio w ogóle przestałem zamykać.

pozdro

Reply to
robot

Am 06.01.2017 um 00:52 schrieb HF5BS:

Mój były sąsiad nawet odjechać nie mógł, jak rozmawiałem na 70cm. 40W na antenie zatykało skutecznie i pilota i blokadę w całym paśmie 70cm.

Waldek

Reply to
Waldemar

Jakby mi komputer sterował światłami, to też bym przestawił :) To jeszcze nie ta era, 2004 rok.

A nie jest to złe dla świateł, że tak mrugają? Niby nie halogeny, ale zawsze...

Reply to
Adam Wysocki

Szkoda że nie da się wyłączyć odcinania gniazda zapalniczki podczas rozruchu - bo ja nie mam w nim zapalniczki, tylko odbiorniki, które ciągną mało prądu, ale nie ma sensu ich wyłączać i włączać na chwilę (np. rejestrator).

Reply to
Adam Wysocki

Nie znałem. Dlaczego tak? Akumulator się podgrzewa i spada mu opór wewnętrzny?

Reply to
Adam Wysocki

Jak to policzyłeś, tzn. ile ładunku uznałeś za istotną stratę? 2 minuty przy 110W (2x 55W), czyli 9A, to 0.3Ah, przy pojemności aku 50Ah daje to 0.6% pojemności.

U mnie zawsze wszystkie samochody i motocykle, które miałem, odpalały niezależnie od pogody - może kwestia tego, że nie Diesle a może tego, że zawsze dbałem o naładowanie akumulatora, szczególnie podczas dłuższych postojów (np. motor w zimie - nie wyjmuję aku, żeby trzymać w cieple, ale jest na stałe podtrzymywany na 13.8V, i tak już którąś zimę).

Reply to
Adam Wysocki

W sumie dziwne, przecież jest (chyba?) czujnik sprawdzający, czy zamek jest otwarty czy zamknięty...

Reply to
Adam Wysocki

Jak się komuś uziemi auto, to będzie zmuszony, żeby rozwiązać problem (czyli np. wymienić centralkę na inną lub ją unieszkodliwić)...

Reply to
Adam Wysocki

Nie wiem dokładnie jak kiedy się zachowa - nie robiłem celowych eksperymentów, ale na 100% czasem po zamknięciu (bez żadnych nienormalnych zachowań (może poza tym, że stojąc koło drzwi kierowcy wydaje się, że w tylnych nie było słychać zamykania) można je otworzyć. Po otwarciu i trzaśnięciu już za drugim razem się zamykają.

Gorzej jak się nie otworzą bo nie ma jak trzasnąć :). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Zgaszenie na rozruch (zazwyczaj chyba krócej jak 1s) specjalnie im raczej nie szkodzi - nie zdążą bardzo ostygnąć - udar przy zapalaniu chyba mały. Według mnie to mrugnięcie na rozruch nie skraca specjalnie żywotności żarówek.

Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale ile razy zadziała mi ABS to wydaje mi się, że światła mi wtedy błyskają jaśniej niż normalnie. Jeśli to nie jest tylko wrażenie (ale niby skąd miało by się brać) to wydaje mi się, że to źle działa na żarówki. Takie samo wrażenie miałem też w poprzednim samochodzie (tam miałem Xenony, a teraz zwykłe). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W samochodach które miałem gniazdo zapalniczki pozostawało włączone nawet po wyłączeniu kluczyka. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 11-01-2017 o 11:38, Adam Wysocki pisze:

Ponieważ dowiedziałem się, że tak trzeba gdy byłem jeszcze dzieckiem to przyjąłem to jako prawdę absolutną nad którą nie trzeba się zastanawiać. Rozumiałem to tak: Się dowiaduje, że będą z niego brali prąd i może się przygotować :). A czy chodzi tylko o podgrzanie, czy o jakieś procesy których nagłe wystartowanie od zera jest trudniejsze niż po wstępnym pobraniu jakiegoś prądu to nie wiem. Może roztwór wypełnia się jonami i to pomaga. Nie znam się na elektrochemii. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

U mnie (Yaris I FL) są dwie pozycje kluczyka - ACC i ON. Z tego co zauważyłem, zawsze (bez kluczyka) zasilane są:

- oczywiście światła awaryjne i alarm / centralny zamek

- światła mijania/drogowe i postojowe

- światło hamowania

- podświetlenie wnętrza

- OBD2 (samo zasilanie, nie ma komunikacji)

- chyba wentylator chłodnicy też, ale głowy nie dam (w Sienie tak było)

W ACC dodatkowo radio i zapalniczka. W ON wszystko.

Reply to
Adam Wysocki

W sumie kierunkowskazy też szybko nie padają, a ciągle migają...

Dziwne... powinno być odwrotnie, ABS swoje ciągnie :) Trzebaby zmierzyć, może regulator pod obciążeniem "nadregulowuje"...

Reply to
Adam Wysocki

W dniu 12-01-2017 o 16:33, Adam Wysocki pisze:

Może zauważam po prostu mruganie, ale zawsze mam wrażenie nagłej serii chwilowych mocnych błysków przed samochodem. A może jak coś tam w ABS się włącza i wyłącza to jakaś solidna cewa oddaje prąd do akumulatora, a połączone może tak, że wynikający z tego spadek na przewodach (stykach przekaźnika) dodaje się do napięcia zasilającego światła. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.