ADSL U.S.Robotics 9105 i nie oryginalny zasilacz z laptopa...

Sep 16, 2009 6 Replies

Witam Mam stary router ADSL U.S.Robotics 9105 ale bez zasilacza. Pod³aczy³em do niego zasilacz od starego laptopa IBM T22 bo pasuje napiêciem



16V. Widzê ¿e router dzia³a z tym zasilaczem (zasilacz ma 4.5 A a sam roter potrzebuje zaledwie 1,2 A) ale mam pytanko czy zasilacz od laptopa mo¿e dzia³aæ non stop ??? router potrzebuje 1,2 A natomiast zasilacz od laptopa ma nadwy¿kê 4,5 A wiêc teoretycznie bêdzie ma³o obci±¿ony i nie powinien siê grzaæ... Czy to jest bezpieczne ? zasilacz ma chodziæ non stop z routerem nie chcia³ bym aby siê co¶ skopci³o... nie wiem czy zasilacze do laptopów s± przewidziane te¿ do sta³ej pracy.

Użytkownik Benek napisał:

Używam dwóch zasilaczy laptopowych (jeden chyba od Toshiby drugi od FujitsuSiemens - choć i to chińczyk i tamto chińczyk) do zasilania koncentratorów 3Com-a. W przeciwieństwie do oryginalnych zasilaczy

3Com-a (też małe/żółte) działają nieprzerwanie od kilku lat.

Pozdrawiam Grzegorz

Benek pisze:

ARGH... Wskutek zgubnej lektury miałem przez chwilę dziwne wrażenie przez tę nazwę ;) (tak, odświeżałem Asimowa ;) )

I cymes.

Musi. W końcu na komputerze możesz pracować non-stop.

No, trochę się grzać będzie, ale na pewno nie będzie przeciążony - wręcz przeciwnie.

Zakładając, że zasilacz jest OK jakościowo jak na zasilacz do laptopa, to oczywiście - z normalnym zastrzeżeniem dotyczącym jakości dostarczanego prądu elektrycznego, wyładowań mogących walnąć w siec energetyczną itepe.

Powinny być.

[...]

Od TEGO laptopa - może. To znaczy, może paść niezależnie od pogody, jak każde urządzenie na świecie, ale nie musisz się obawiać ciągłej pracy.

Obawy miałbym przy jakimś zasilaczu od ultrabudżetowego noname-lapka, ale nawet wtedy to raczej nie przy obciążeniu raptem 30% znamionowego.

nie bardzo pasuje :

formatting link
Power requirement: 16VAC,1.2A , chyba ze miales laptopa zasilanego napieciem zmiennym Duzo starych modemow adsl potrzebuje zmiennego do pracy - latwo i tanio utworzyc z niego ujemne napiecie potrzebne w czesci "telefonicznej"

potwierdzam, odnotowa³em niew³asciw¹ pracê modu³u adsl takiego routera przy pod³aczeniu zasilacza 12V- (oryginalny "zagin¹³") wszystko inne hula poprawnie ale adsl nie

Oryginalne zasilacze USRobotics - w szczególnoœci te na napiêcie zmienne - s¹ do dostania na pêczki i za grosze np. na sto³ecznym Wolumenie, grzebiesz sobie w wielkim kartonie, przebierasz i szukasz :-) Nie pamietam w jaki dzieñ tygodnia jest najwiêcej sprzedawców - sobota, niedziela? JaC

-----

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required