urzadzenie z USB widziane jako DYSK

Mam urzadzenie z niewielkim mikroprocesorkiem 80c51 które za pomoca ukladu FT245BM wysyla do komputera pewne informacje ktore sa w komputerze zapisywane jako pliki.

Chcialbym dodac "bajeranckie" rozwiazanie i chialbym aby moje urzadzenie było widziane jako zewnetrzny dysk. Czym mam sie zainteresoac co wpisac w google aby zblizyc sie do tego tematu ?? JA do ukladu FT245BM nic nie mam ale aby działało na komputerze potrzebny jest sterownik a ludzie czesto maja problemy z jego zainstalowaniem wiec chialbym aby dzialalo odrazu P&P

max

Reply to
max
Loading thread data ...

max napisał(a):

coś w stylu ,,usb mass storage device class''. do tego zupełnie inna kość, na przykład wspominany niedawno PDIUSB1x, chociaż najbardziej sensowne byłoby wykorzystanie mikroprocesora z wbudowanym interfejsem USB.

w.

Reply to
Wojtek Kaniewski

Wojtek Kaniewski napisał(a):

Jeżeli stosował bym układ interfejsem USB to na pewno musiał bym oprogramować wszystko , czyli komunikacje Układ_pomiarowy <-> CHIP_USB <-> CompactFlash A nie ma gotowego układu który podlaczam do pamięci Compact Flash potem to do komputera i mam gotowa pamiec zewnetrzna PenDrive ??

Tyle zebym jeszcze mogł z mojej 51 jakos wrzucac na Tego Mojego PenDrive jakies pliki ktore były by tworzone w czasie działanai urzadznia.

Czlowiek z zacieciem moze napisać wszystko , jednak nie mam az tyle czasu.

Pozdrawiam

Reply to
max

max snipped-for-privacy@max.pl wrote: [...]

Poszukaj kostek implementujacych interface USB-ATA. W jednej kosci masz dokladnie to czego szukasz. Z jednej strony podlaczasz kabelek USB, z drugiej karte CF. Ew. kup jakis tani czytnik kart CF.

Z ktorej strony chcesz podlaczac te 51? Po USB, czy USB ma byc do niej interfejsem? Jesli to drugie, bedziesz musial udawac przed kostka dysk ze zlaczem ATAPI. Programowo pewnie bedzie prostsze niz udawanie urzadzenia USB, ale mozesz miec klopoty z zaleznosciami czasowymi.

j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Jacek R. Radzikowski napisał(a):

AFAIK to nie wszystkie modele kart obsługują tryb prace jako dysk IDE. A czytnik kart CF na USB może być faktycznie najlepszym rozwiązaniem - osztuje to paredziesiąt PLN i jest bez problemu obsługiwane jako dysk.

Reply to
badworm

Serio? Myslalem ze to jest wymagane przez standard. Wg mojej praktyki, patrzac na sprawe statystycznie,

100% kart obsluguje tryb IDE:)

ano. Tylko ze z poprzedniego postu odnioslem wrazenie ze autor moze chciec aby jego uklad, ktorego karta jest czescia skladowa, byl widoczny dla peceta jako dysk.

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Z tym ukladem sie nie da. Najlepiej bedzie zastosowac procesor z wbudowanym portem USB, np. Atmel AT91SAM7S256. Jezeli koniecznie chcesz '51 to Cypress produkuje fajne mikrokontrolery EZ-FX.

Reply to
Adam Dybkowski

Jacek R. Radzikowski napisał(a):

Wlasnie wlasnie ! Mam urzadzenie z karta CF i chciałbym aby ta karta była widziana jako dysk zewnetrzny, i zastanawiam jak sie za to zabrać , gdzie poszukać schematów aplikacyjnych , przykladów itp.

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz Przyznaje sie jednak ze gotowca jako takiego nie znalazlem wiec szukam dalej jakby ktoś cos miał na ten temat to bede wdzieczny

Reply to
max

A ja dalej nie do konca rozumiem jak ma to wygladac: Karta jest podlaczona do procesora i dopiero procesor bedzie podlaczony do usb, czy karta moze byc podlaczona do adaptera bezposrednio, a procesor nie koniecznie ?

Dostales juz wskazowke: konwertery ATA/USB. Jak chcesz cos innego to musis sam oprogramowac

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.