modem i urzadzenie z RS232

Witam Posiadam urzadzenie ktore konfiguruje sie poprzez złącze RS232 (linie Tx, Rx i masa sa wykorzystane). Urzadzenie komunikuje sie na predkosciacj 1200, 4800,

9600, 19200, 8 bitów danych, 1 bit stopu. Czy mozliwe jest podłączenie zdalne poprzez modem? Od strony urzadzenia zewnetrzny modem (taki komputerowy zewnętrzny modem US Robotics) od strony komputera standardowy modem wewnętrzny. Oprogramowanie nie ma opcji modemu (wybiera sie tylko parametry transmisji i port com). Jak nawiązac połączenie? W hyperterminalu wybrać ATD i numer telefonu? Ale po wyłączeniu hyperterminala modem pewnie się rozłączy.
Reply to
Rafal
Loading thread data ...

Powinno działać, tylko trzeba włączyć w modemie automatyczne odbieranie po sygnale dzwonienia i ew. zamienić linie Tx i Rx w kabelku łączącym urządzenie i modem. Ale także przez internet się dostać do Twojego pudełka, tylko musi stać przy nim komputer z internetem.

Reply to
Filip Ozimek

A jak zmusić modem do samodzielnego odbierania połączenia????

Reply to
jurijWYTNIJTO

ATS0=3&W

S0=3 - odbieraj po 3-cim dzwonku &W - zapisz konfiguracje do flasha

Poszukaj instrukcji do jakiegos modemu z komendami AT, te podstawowe sa dla wszystkich takie same.

Tomek

Reply to
Tom

AFAIR w moim USR dalo sie to wylaczyc.

Reply to
Filip Ozimek

Chodzi mi wlasnie o modem ze wzgledu na odleglosc (40km) i chcialbym to zrobic przez linie telefoniczna. Tylko jak nawiazac polaczenie?

  1. W hyperterminalu wybrac COM pod ktorym "jest polaczony" modem, wybrać predkosc identyczna jak na tym zdalnym urzadzeniu (w urzadzeniu parametry transmisji konfiguruje sie zworkami)
  2. wybrać numer "ATD+48......."
  3. Zakładając ze modem po drugiej stronie odbierze.... co zrobić aby połączenie cały czas trwało i aby port COM w komputerze był wolny (podczas połączenia hyprterminal go zajmuje)
  4. Wybierając w obsługującym urządzenie programie port COM mojego modemu bedzie to wyglądało jakbym był fizycznie podłączony do urzadzenia poprzez łącze RS232?
Reply to
jurij

Krzysztof Rudnik wrote: [...]

Hmm ... czy to, że sygnał koduje się więcej niż dwustanowo oznacza, że to nie jest już modulacja ? Modulacja częstotliwościowo fazowa ? :-)

Warto wspomnieć, że istnieje (w odróżnieniu od ilości bitów na sekundę) wartość "body na sekundę" czyli ilość modulacji na sekundę, którą mnoży się razy ilość możliwych stanów i otrzymujemy bity na sekundę.

A propos ciekawostek to zdaje się w stanach w początkach technologii modemowej / faksowej urzadzenia byly nazywane "mojo".

mojo - [n] a magic power or magic spell

Wracając do tematu to najlepszy byłby modem, który na się programować z panelu albo taki, który zapamięta ustawienia między wyłączeniami. Bawiłem się kiedyś MultiTech'em i pozwalał on oprócz ustawienia AA również ustawienia trybu pracy RS232C co byłoby idealnym rozwiązaniem w przypadku wsppracy z "głupim" urządzeniem.

Reply to
Mariusz Zielinski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.