Troche NTG

Loading thread data ...

Konrad M. pisze:

Postulował bym raczej dwie, trzy kopie na CD różnych producentów. Taniej i bezpieczniej.

Reply to
Padre

Padre napisał:

No nie wiem, nie wiem. Dyski CD mają trwałość stu lat chyba tylko w rozporządzeniu ministra finansów (jest takie, o ile go nie zmieniono, które dopuszcza przechowywanie archiwów tylko w formie papierowej i CD). W praktyce może być z tym różnie -- płyty, które nagrałem w czasie, gdy rzeczone rozporządzenie było wydawane, są czytelne do dzisiaj, te nowsze miewają problemy. Najtaniej i najbezpieczniej wychodzą dzisiaj twarde dyski. Dla kilku GB danych koszt nośnika jest przyzerowy. Należy tylko pomyśleć o "zarchiwizowaniu" jakiegoś komputera z odpowiednim złączem HDD.

-- Jarek

PS Niektóre informacje najlepiej archiwizuje się wysyłając je do Usenetu. Google powinno już sobie dalej ze wszystkim poradzić.

Reply to
Jarosław Sokołowski

A ja bym postulował żeby były w róznych odstępach czasu dodatkowo robione. Chyba że procedura otwarcia szafy i zrobienia kopii co rok jest nietrywialna.

IMHO nie ma co się zastanawiać nad stratą 10zł na przestrzeni 5 lat ...

Reply to
Sebastian Bialy

Konrad M. pisze:

Ja bym też proponował firmowe CD... wprawdzie różne tanie szajsy nie dają się odczytać po roku już, jednak stare, markowe CD doskonale się czytają po kilku latach!! Dziś - można zastosować DVD, to jednak nowszy standard ;)... ewentualnie można drukować w wersji HEX i później zlecić studentom wprowadzanie z powrotem ;P;P;P...

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop

Konrad M. pisze:

Wrzuć do Internetu - tam pliki przeżyją zdecydowanie dłużej. A porządni providerzy /hosting/ zwykle dbają o regularne backupy.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.