Transfer T-Mobile-Orange

Pytam tutaj bo chyba polip jest już martwy. Mam kilka usług/serwerów u różnych operatorów. Np. mam Orange światłowód 600 MB (stałe IP, biznes) i T-Mobile (LTE mobilny, stałe IP). I bardzo często transfer między serwerem T-Mobile <- serwerem Orange jest bardzo czesto żałosny na poziomie 20-60 kB (!!!!!), ping

200ms. Jak to możliwe w 21 wieku?? Routing widać idzie przez Niemcy, po co? Oni nie mają wspólnego WIXa ze sobą czy jak to się tam nazywa?? Czasami transfer skacze do 200kB/s, pożal się Boże. Nie da się pracować na zdalnym display a nawet nie ma komfortu w sesjach SSH. Oczywiście nie ma problemu z łączeniem się z tego T-Mobile do usług innych operatorów stacjonarnych czy mobilnych, nie ma też problemu z łączeniem się do wspomnianego serwera w sieci Orange z innych operatorów. Tylko między tymi dwoma są takie cyrki.... Ktoś zna przyczynę?
Reply to
Marek
Loading thread data ...

W dniu 17.03.2023 o 22:44, Marek pisze: [...]

Nie tylko. Pomiędzy UPC/światło a Netia/światło...mam 10Mbitów :>

Wojna operatorów i zagrywki adminów. Kiedyś Netia-TPSA było czy TPSA- Inea. Jak TPSA zrobiło się Orange to się zmieniło.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

10MBit to kosmos, ja mam ~128kBit i nie wierzę, że celowe ograniczenia pasma wynikające z spekulacji kupowania IP transit są ustawione aż tak restrykcyjnie. To ewidentnie wynika z jakiegoś problemu z BGP między ASami obsługującymi te wycinki sieci operatorów, z których korzystam.
Reply to
Marek

W dniu 18.03.2023 o 09:04, Marek pisze:

A sprawdź sobie prędkość na niskich portach. U mnie na porcie 18 mam megasporo szybciej niż na 8080 :D

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

Wspierajcie miśot-ów póki jeszcze są.

formatting link

Reply to
M M

W dniu 17.03.2023 o 22:44, Marek pisze:

Aaa, teraz doczytałem, że jesteś wpięty do dupnego BTSa, który jest obłożony jak ul sąsiednimi/konkurencyjnymi klientami i ma łącze w plastrze z dupnym routerem na WiFi a nie kablu :D

U Ciebie wystarczy, że masz 60dB i już tragedia się dzieje z prędkością.

No nic dziwnego. Ja pisałem o połączeniach światłowodowych a to zupełnie inna bajka i inna wojna :)

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

Tak, nie doczytałeś. Ja nie mam problemu z tego T-Mobile łączyć się z czymkolwiek OPRÓCZ z tym serwerem w sieci światłowodowej Orange. I to zależy od pory dnia lub nocy. Wszystko działa szybko bez względu na porę oprócz połączenie do Orange.

Reply to
Marek

W dniu 18.03.2023 o 20:34, Marek pisze:

Czyli wpadasz w drugą wojnę o której pisałem. Dzisiaj sobie porobiłem testy, z ciekawości (via VPN) Dziwne rzeczy między operatorami :) Co ciekawe Inea się podbudowała i pingi dobre i transfer. PT4 jednak to indywiduum, znaczy odstaje od reszty i reszta od niego w sensie kooperacji :)

W przypadku styku T-Mobile-Orange to wojna oczywista :D

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 18.03.2023 o 20:45, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

...dopiszę.

Mam taki myk, że mam jedne kamery na GSM/Aero2 (Plus) ale w telefonie mam Play. Kiedy mam połączenie z chmurą cloud.supla.org (147.135.209.168) to nie bangla mi połączenie z chmurą dahua i odwrotnie.

Muszę w telefonie ubić proces/apkę żeby zabanglało. Jak jestem pod WiFi innego operatora, to bangla bez problemu :)

P4/Play tak ma :)

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

Internet u komórkowców często jest za NAT, z ograniczeniami portów, liczby równoczesnych połączeń itp. Orange i T-Mobile wbrew pozorom współpracują tam gdzie im się to opłaca, np. mają wspólne maszty. Ale użytkownik końcowy jest dla nich w tym wszystkim najmniej ważny - służy do dojenia z kasy. Odejdzie do innej sieci, na jego miejsce przyjdzie ktoś z innej. Dzwoniąc do lokalnego dostawcy rozmawiamy z człowiekiem a nie sztuczną inteligencją. A chmurę najlepiej mieć własną, nie ufać Chińczykom. Z prędkościami to nie jest taka prosta sprawa, wiele czynników ma tu wpływ, może być tak że gdzieś po drodze są straty pakietów.. Bo np. w switchu ruch z grubszej rurki wpada w cieńszą (np. 10Gb -> 1Gb) a switch ma w ustawieniach QoS za mały bufor. W testach (sztucznie generowany ruch) wychodzi wszystko cacy, a na realnym ruchu z Internetu który przychodzi "paczkami" (burst) są straty. Piszę to jako mały lokalny ISP osobiście doświadczony we współpracy z dużymi, dużo samozaparcia wymagało wymuszenie naprawy takiej usterki. Znajomy "zza miedzy" nie miał tyle uporu, dał sobie wmówić że tak musi być, miał straty i tracił klientów ("bo na LTE działa lepiej") przez całe 2 lata umowy. Już go nie ma bo się sprzedał komuś większemu. A chodziło o łącza "biznesowe" i 4-cyfrowe abonamenty, mało kto się pochyli nad jakimś 2-cyfrowym...

Reply to
M M

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.