Teoria a praktyka - Płyta Indukcja

Użytkownik "Waldek" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:rbbt2b$67b$ snipped-for-privacy@gioia.aioe.org... W dniu 2020-06-04 o 17:42, J.F. pisze:

Po czym oczywiscie za 5 lat sie okaze, ze aku od dawna nie dziala :-)

Ale jakos tak zwykly zawor dluzej dziala :-)

Znajoma ma indukcje - narzeka ze jak cos wykipi, to plyta sie wylacza, a ona nie wie, ze zupa sie juz nie gotuje :-)

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Użytkownik "Waldek" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:rbbrog$1kln$ snipped-for-privacy@gioia.aioe.org...

Mialem tu na mysli podlaczenie ..

To ta czesc masz prostą - ale elektryk mial powiedziec jak doprowadzi do kuchenki :-)

J.

Reply to
J.F.

Dlatego plyta bierze sinusoide bez cudow ... a przynajmiej powinna :-)

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2020-06-04 o 00:03, Waldek pisze:

Zależy jaka grzałka w pralce, widocznie masz <1,2kw czyli razem mniej niż 18A na fazie.

Reply to
Janusz

Zwykle, gdy na 'dzien dobry' jest prostownik, nie jest to takie oczywiste, zwlaszcza przy tak duzym i zmiennym obciazeniu...

Reply to
Izaura

W dniu 2020-06-05 o 15:32, J.F. pisze:

Elektryk miał powiedzieć kobiecie że 2 fazy nie są potrzebne bo niektórzy mają na jednej i JAKOŚ działa ;) Ale nie bardzo potrafił obalić moje argumenty...

Jak doprowadzić do kuchni to ja wiem - po lub w gipsowej ściance z przedpokoju przez pokój do kuchni. Tam już bez problemu z maskowaniem bo za szafkami A przez ten pokoik albo ryć w gipsówce, albo puścić po podłodze i schować za szerszą listwą przyścienną

Pozdro

Reply to
Waldek

W dniu 2020-06-05 o 15:36, J.F. pisze:

Chyba chodzi o to ze ciepło z palnika gazowego wymusza spory przepływ powietrza który porywa ten tłuszcz/pare i roznosi po całej kuchni Przy grzaniu tylko tego co w garze "chmura" się tak nie rozprzestrzenia a i sprawny wyciąg powinien sobie lepiej poradzić

To taka moja teoria ;)

Pozdro

Reply to
Waldek

To szybko zakładać, bo jak paru sąsiadów pociągnie to energetyka może stwierdzić, że dla tego budynku przydział mocy już się wysycił.

-----

Reply to
ąćęłńóśźż

Trudno ustawić właściwą moc (np. taką żeby się nie przypaliło), bo zależy także od konkretnego naczynia (patelni, garnka). Dużo energii traci się na podgrzanie samego naczynia z grubym dnem. Wąskie i wysokie naczynia (jakieś garnuszki do mleka czy jajek) to tragedia bardzo wolno się podgrzewa. "Stukanie" naczyń czy styczników to pewna zaleta, bo słychać że niewyłączone ;-) Czajniki niepraktyczne, z kolei dzbanek elektryczny głośniejszy od odkurzacza. Nie widać, która płyta włączona (sporo pomyłek).

Natomiast czystość pomieszczenia (brak tłuszczu na meblach) to wielka zaleta w porównaniu i z gazem i nawet z ceramiczną (halogenową).

-----

Reply to
ąćęłńóśźż

Ciekawe, nie słyszałem o takiej funkcji/przypadłości. Może jest uszkodzona, bo u mnie jeden palnik lubi się wyłączać i ostatnio nastawiać tylko do "6" (z 10).

-----

Reply to
ąćęłńóśźż

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.