Telkom Telos AWS-6 lub 7 bez żetonów - ja

Witam serdecznie.

Dostałem swego czasu w prezencie automat żetonowy Telkom Telos AWS-6 lub

7 (ale chyba 6, bo 7 chyba ma wybieranie DTMF, a ja go tu znaleźć nie mogę :)) i postanowiłem zrobić z niego użytek, czyli telefon stacjonarny (automat nie był kradziony, bo dostałem z teatru, gdzie był rekwizytem). Podłączyłem go do linii telefonicznej - jest sygnał, da się odebrać rozmowę, rozmawiać elegancko. Tylko zadzwonić nie mogę, bo żetonów nie mam :) Rozwierciłem i rozkręciłęm zainteresowanego i zacząłem w nim grzebać - w kasecie M3 znalazłem żeton wzorcowy "C" i z tego co się dowiedziałem, to automat sprawdza właściwości magnetyczne ustalone na potencjometrze P3 - więc zapakowałem tam 5 groszy i zacząłem kręcić, ale bez rezultatu. Ale to jest nieistotne, bo chciałbym, żeby automat myślał, że cały czas jest żeton -- z elektroniki jestem drewniana noga i nie wiem, co musiałbym zrobić, żeby tak się stało.

Może ktoś wie co i jak? Bardzo prosiłbym o pomoc, bo szkoda, żeby stał i się kurzył. Najlepiej jakby była ta pomoc poparta jakimiś zdjęciami, bo terminologia elektroniczna jest mi obca :)

pozdrawiam

Reply to
antigravity
Loading thread data ...

Użytkownik "antigravity" snipped-for-privacy@antigravi.tv napisał w wiadomości news:e10ltl$h5m$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

"Telkom Telos AWS-6" bardzo ciekawa strona wyskakuje z guglownicy :) Wojtek

Reply to
wowa

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.