Tania płyta z linuksem

W tme mają moduły z procesorami AVR32 - ATNGW100, z linuksem na pokładzie, 8MB flash i 64MB sdram. Całość za 270+VAT.

formatting link

Reply to
Zbych
Loading thread data ...

Szansa dla stworzyciela kamerki z paru postów poniżej. A swoją drogą to chyba nie ma hosta USB.

Czy takie moduły można zabudowywać we własnych urządzeniach? Chodzi mi o aspekty prawne.

Reply to
Bogdan G

Przepraszam, to miało iść do kumpla na prv. Anulowanie posta widocznie nie dało efektu.

niestety nie, w dokumentacji jest napisane: " Universal Serial Bus (USB) 2.0 High Speed (480 Mbps) *Device* "

Skąd ta nagła dbałość o prawo? Parę postów wcześniej, ktoś pytał o I2C. Niedługo będziemy paranoję jak z patentami na oprogramowanie :-|.

Zresztą niedawno oglądałem urządzenie, które wykorzystywało drivery FTDI na PC, a USB-device było zrobione na ARMie. Jestem ciekawy czy FTDI pozwala na wykorzystywanie driverów bez ich układów za opłatą.

Reply to
Zbych

Jeśli np. taki Atmel wykupił sobie adresy MAC dla takich urządzeń i zaszył je głęboko, że nie można by ich zmienić to urządzenie przedstawione by było jako np. Atmel Starter Kit. Nie byłoby to zbyt eleganckie w poważnych zastosowaniach.

Lub czy dostanę informację o MTBF? Jeśli urządzenie ma mieć wyłacznie charakter edukacyjny to zapewne nie, a jeśli jest to zaprojektowane do uzytku jako część większej całości to dane niezawodnościowe powinny byc dostępne.

Reply to
Bogdan G

Zbych pisze:

Ale na grzyba pchać się w AVR32, kiedy cały świat stoi na ARMach - i o ew. wsparcie będzie łatwiej? Starterkitem dla kamerki internetowej w równie dobry sposób będzie prawie dowolny router z wejściem USB - "prawie" bo najlepszy byłby już rozpoznany i obsługiwany przez np. OpenWRT.

Reply to
Adam Dybkowski

Zbych pisze:

O, fajny pomysł na wciągnięcie sterowników certyfikowanych pod wiele systemów - a jednocześnie nie kupienie czegokolwiek od FTDI. :) Gdzie tak jest zrobione? [jeżeli firmware jest open source to chętnie obejrzę protokół FTDI]

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

Protokół możesz wygrzebać ze sterownika w linuksie (ftdi_sio), biblioteki libftdi0 (niestety jest z nią trochę problemów przy obsłudze nowszych układów - z literą R na końcu), albo rozgryźć jakimś sniferem USB.

Reply to
Zbych

Zbych pisze:

OK. Ponawiam pytanie - w jakim urządzeniu scalak FTDI jest udawany przez programową obsługę ARMowego USB device?

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

Bo ma dobrą cenę, spreparowanego pod płytkę linuksa i darmowe narzędzia?

Reply to
Zbych

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

Novitus/Soleo

Reply to
Zbych

Edimax BR-6104KP za ~130 zł - kto da mniej? ;) MIPS 175MHz (ADM5120), 2MB flash, 16MB RAM, 5*Ethernet, host USB 1.1. Firmware (oparty na OpenWrt) -

formatting link
Marek

Reply to
MM

Numery MAC obu kontrolerów ethernet można zmienić w konfiguracji bootloadera (u-boot). Z tego co wiem producent sam zaleca używanie tej płyty jako moduł OEM we własnych aplikacjach.

Reply to
tbird

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.