[szybko] Skład B327

Na tym to sie nie znam, ale uprzedzam ze dolewka slabego kwasu [zoladkowego ?] do tiosiarczanu owocuje wytraceniem siarki .. w zasadzie niegrozna ..

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Hi hi - o ile dobrze zrozumialem to egzekucje po amerykansku robi sie teraz KCl. Nawet duzo nie trzeba .. ale dozylnie.

Smakowalo jej ? :-)

J.

Reply to
J.F.

J.F. napisał(a):

Nie wiem. Była spagniona i nie przeszkadzał jej lekki słonawy posmak. Ciekawe co pomyślała o tym seledynowym kolorze. ;)

Ehhh... Kobiety... :/ Jak można było pić coś, co stoi w łazience. Przecież tam jest tyle chemikaliów.

Reply to
Virus_7

takie to swinstwo wymiotne ? A w zasadzie co powoduje te wymioty - miedz chyba malo reaktywna ..

J.

Reply to
J.F.

I to jest własnie ta różnica. Trochę mnie zaskoczyłes, bo KCl na dobrą sprawę wywołuje skutki podobne do zawału i nie jest to śmierć lekka...

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dozylnie? Dosyc lekka - asystolia. Pare sekund i tracisz przytomnosc.

Reply to
T.M.F.

Skonczcie ten watek, bo ktos gotow eksperymentowac na domowych zwierzakach. A co do kobiszcza, to powinna trafic do Archiwum X, jak mozna pic cos niebieskawego z lazienki, moglby to domestos, albo jakis inny cholerny badziew, ktory w 5s usunalby pruchnice z zebow oraz wybielil usmiech.

Oby na strachu i podraznionym zoladku sie skonczylo, bez powazniejszych konsekwencji dla kobiety i kolegi.

Michal

Reply to
invalid unparseable

Bedzie mial ochote to i tak zacznie :-)

A czy to takie dziwne ze w lazience stoi sok jagodowy w typowej butelce PET od napojow ? :-) Jeszcze z napisem "staropolanka"

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "Virus_7" <rot13.ivehf snipped-for-privacy@b2.cy napisał w wiadomości news:d5g0e6$2bc$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

formatting link
"Podać dużą ilość wody, spowodować wymioty, wezwać lekarza."

Świństwo jest szkodliwe, ale chyba nie silnie toksyczne. Przede wszystkim działa drażniąco.

Reply to
Marek Dzwonnik

Nie można po polsku - brak skurczu serca.

Umierałeś już tak? ;-P

Z drugiej strony - najpierw 'głupi Jasio', potem Pavulon (odpowiednik) a na końcu KCl - to faktycznie może być spokojnie...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

J.F. wrote: <ciap>

Kurczę, żartujecie tu sobie a Virus_7 ciężkie chwile pewnie przeżywa... Oby nie skończyło się to kłopotami dla tej kobiety i dla niego. Zdaje się że przechowywanie trujących rzeczy w nieoznakowanych opakowaniach podpada pod jakiś paragraf.... Tyle że kto z nas w domu się tym przejmuje?

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

pewnie wylała przypadkiem troche

Reply to
szlovak

Tomasz Piasecki napisał(a):

Ja mam się ok. Kobieta - sprzątaczka też ok. Jakieś 15 minut po wypiciu już wymiotowała, a u dziadka opiła się ostro wody, więc jest very, very ok. Teraz jest w szpitalu. W poniedziałek mają jej zrobić chyba USG jelit, ewentualnie gastroskopie (podejrzenie perforacji żołądka). Po tym wypuszczają ją do domu.

Mam nauczkę, żeby nie zostawiać takich rzeczy nawet w łazience obok innych chemikaliów. Mój błąd, że nalałem to do butelce po Nałęczowiance i jeszcze zostawiłem etykietę. :/

A kobieta w łazience już nigdy nie weżmie niczego do ust. ;)

Reply to
Virus_7

Dopiero dzis zasiadlem do komputera. Napisz, prosze, jak sie to skonczylo. Nadsiarczany sa bardzo paskudne w takich sytuacjach. Ciemno widze te sprawe, chcialbym sie mylic w kwestii moich przewidywan.

Przy okazji: pomysl alkalizowania nadsiarczanu jest z tych "nienajlepszych". Nadtlenek szybko rozklada sie wydzielajac sporo energii i wrzaca zupa wali z kolby (butelki, probowki...) na sufit albo i twarz eksperymentatora. A jesli nadsiarczan dostanie sie do oczu, ciemna historia. Nie da sie takze wyczuc zapachu amoniaku w kwasnym roztworze (a roztwory nadsiarczanow zwykle sa zakwaszane ze wzgledow jak wyzej). Nadsiarczan potasu slabo rozpuszcza sie w wodzie, B327 wiec jest zwykle nadsiarczanem sodu lub amonu (wlasciwie nie powinien byc amonowy ze wzgledu na ograniczenia w uzywaniu soli amonowych, ale w tym kraju nie przejmuja sie przepisami). Na koniec, nadsiarczan to nieprawidlowa nazwa, powinno byc: nadtlenodisiarczan. Dzialanie toksyczne podobne do nadtlenku wodoru, wynika z charakteru bardzo silnego utleniacza.

Pozdrawiam, Pawel (chemik, PWr 1979)

Reply to
invalid unparseable

On Mon, 09 May 2005 13:48:38 +0200, Paweł Pawłowicz

Wydaja mi sie ze na opakowaniu B327 widzialem "nie zawiera amoniaku".

A co to za ograniczenia i do czego obliguja ?

J.

Reply to
J.F.

Do nieuzywania soli amonowych w gospodarstwie domowym, jak latwo zgadnac, wymysl urzednikow z UE. Zupelnie nie przeszkadza im, ze sole amonowe uzywane sa w rolnictwie jako nawozy sztuczne, i to w niemalych ilosciach. BTW: czy da sie jeszcze kupic "amoniak do pieczenia", weglan amonu?

Pozdrawiam, Pawel

Reply to
invalid unparseable

a z jakiego powodu ?

wydaje mi się że w sklepiku "na rogu" parę dni temu widziałem Ale to jest "kwaśny" węglan a nie węglan ;-)

Reply to
Michal Baszynski .

Powszechnie używa się kwaśnego weglanu sodu (wodorowęglanu sodu) HNaCO3.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pawe³ Paw³owicz napisał(a):

Na szczęście się mylisz. ;)

Kobieta opiła się od cholery wody + wymioty (to był piątek). Od razu zabrali ją do szpitala (tam woda + kroplówka). Dziś jej zrobili jakieś badanie, dali kleik i chyba niedługo wypiszą. Jest OK! :)

Reply to
Virus_7

Użytkownik "Virus_7" <rot13.ivehf snipped-for-privacy@b2.cy napisał w wiadomości news:d5oee6$p80$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Swoją drogą jest to nauczka - dla Ciebie i innych, żeby w żadnym(!) wypadku nie pakować chemikaliów w opakowania spożywcze. A tym bardziej bez opisu, lub z oryginalną, "spożywczą" etykietą!

Reply to
Marek Dzwonnik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.