sygnał o przebiegu prostokoątnym

Co Ty chcesz całkować? Są impulsy z drogomierza - robisz dzielenie a potem mnożysz razy współczynnik i masz wynik w l/100 km czy galonach na furlong - jak Ci wygodnie. Nie ma impulsów - zmieniasz współczynnik i nie dzielisz - wynik w l/h. Nic nie trzeba całkować.

Znacznie.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Chodzi właśnie o ten współczynnik - musisz go wyznaczyć doświadczalnie, inaczej mówiąc skalibrować nowo skonstruowany przyrząd pomiarowy.

Z układu pomiarowego otrzymujesz np. 0,1 V na wolnych obrotach i 4 V przy gazie "do dechy" , w innym położeniu gazu w czasie jazdy np. 1,8V. Z pomiarów "benzynowych" wiesz że auto spala Ci średnio 8l/ 100km. I jak tu to wszystko razem pożenić ???

Roman

Reply to
Roman

Podałem metodę kalibracji ze dwa posty temu... Jest prosta i jednorazowa.

A skąd nagle powrót do analogowego odczytu? Ja pisze cały czas o liczeniu czasu otwarcia wtryskiwaczy i drogi...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Cóż, przez pewien czas wariant analogowy nie był przeze mnie odrzucany..

No i teraz się objaśniło - Twój przedpoprzedni post był dla mnie zdziebko nieprecyzyjny, może za szybko przeskoczyłeś temat:

Wyglądało, że chodzi ci o liczniki na blacie w samochodzie i o zwykłe obliczanie średniego zużycia paliwa :-p

Przy okazji - te liczniki w budowanym układzie pomiarowym sumują przez pewien czas pewne impulsy, czyli wykonują operację całkowania numerycznego ;-)

Pozdrowienia Roman

EOT

Reply to
Roman

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.