RFID czy cos..

W dniu piątek, 3 sierpnia 2018 08:54:10 UTC-5 użytkownik BaSk napisał:

Tutaj chyba standardowo sprawdzi sie stara zasada, zamiast cpu uzyc pamieci. Ja bym chyba na pierwszy rzut po prostu wrzucil calosc do tablicy, lub listy. I losowal pozycje z tablicy, usuwal wylosowana i losowal pozycje miedzy 0 a n-1 bo worek krotszy.

Choc pewnie sa metody aby zmieniac zawartosc worka bardziej kreatywnie...

Nie jestem pewien czy ignorowanie juz wylosowanej liczby i ponawianie losowania jest tozsame z skracaniem worka. prawdopodobienstwo jest nieintuicyjne (pary kostek czy zmiana bramek).

Reply to
sczygiel
Loading thread data ...

Gas torch i leci w 3-4 sekundy :)) Ostatecznie - efekt placebo - chcemy tenteges, zadajemy kompowi (tato, ja chceeem chceem chcem chceeem...), komp podstawia zasób, a my pytkę "dummy" w łapki, wsadzamy do odtwarzacza, tenże, uczulony już przez kompa, że my chcemy chcemy chceeemy, kręci zasobem, ale nam stwarza wrażenie, że to ta włożona płytka, zawiera chcianą przez nas treść... I tak tym symuluje, że niby kr.ęci pytką, niby nawet mechanizm skwierczy, a de fakto, to tylko taka zapchajdziurka, gdzie użyszkodnikowi (za jego wiedzą) mydli się oczy udając, że to TA WŁAŚNIE płytka zawiera naszą treść. I w bogim orzeświadczemu niańczymy ją w palcach a właściwe PCM skapuje sobie z poszczególnych bloków NTFS, czy Protogona/ReFS-a... Coś w stylu pokazów sztuki iluzji, gdzie wiemy, ze tam czarów żadnych nie ma, ale chcemy, by nas oszukiwano i jeszcze za to płacimy :)

Reply to
HF5BS

A w przypadku naklejek skąd ma wiedzieć jaki kod jej przykleiłeś? Musisz to wcześniej wpisać do komputera. W rozwiązaniu z projektorem po wpisaniu nowej płyty do komputera po prostu wskazujesz miejsce gdzie ona powinna być. Może być to zrealizowane przez przesunięcie myszką czy klawiaturą wskaźnika wyświetlającego się na półkach, ewentualnie wpisanie np. półka 3, pozycja 4.

Reply to
Mirek

Wkładam w odpowiednie miejsce. Jeszcze trochę luzu mam, na kilka miesięcy wystarczy ;) Ale w planach jest już nowy regał tylko na płyty.

Reply to
Jakub Rakus

Użytkownik "Marcin Debowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:BE78D.649959$ snipped-for-privacy@fx03.ams...

formatting link
Ciekawe jaki to ma naprawde zasieg ...

J.

Reply to
J.F.

Próbowałem góglać i wychodza mi główni linki do publikacji via research gate.

Reply to
Marcin Debowski

No jakby coś w tym stylu, bo zdaje się odróżnia indywidualne tagi, tle, że nie wiem czy poradziłoby sobie z tak gestym upakowaniem jakie jest na półce z płytami.

Reply to
Marcin Debowski

Nie łąpiesz problemu. On ma mi pokazać gdzie jest zapodziana płyta a nie gdzie jest płyta, która powinna być na miejscu i jest na tym miejscu.

Reply to
Marcin Debowski

No to juz prędzej, tylko musiałbym o tym nie wiedzieć :)

Reply to
Marcin Debowski

Pierniczyc numery. Miejsca na półce zabraknie. Gorzej. Już zabrakło.

Reply to
Marcin Debowski

Ale to nie jest pojedyńcza, pozioma półka o długości 100m :)

Reply to
Marcin Debowski

No, to musisz zejść do podziemia. Tzn. do piwnicy :)

Reply to
JaNus

No przecież Sczygiel wskazał sposób za-symulowania kilkoma nie-pojedynczymi półkami, półki jednej-jednolitej, o długości równej sumie części składowych. Czytałeś ten jego przepis? Bo wygląda na to, że nie.

Reply to
JaNus

To to powyżej co zacytowałem, czy gdzieśindziej?

Reply to
Marcin Debowski

cytat:

Implikacja: jest wiecej niz jedna polka.

Reply to
sczygiel

Ale to nie ma sensu, bo wiąże się z przekładaniem całych sekcji. Tylko pojedyncza półka bez przegródek ma sens, bo wyciągasz na końcu i rozpychasz wkładając nowe pozycje. I działa to tylko jeden raz, no chyba, że półka ma zawsze luz na końcu.

Reply to
Marcin Debowski

Jakich sekcji? Widze ze nie czytasz. To po co zakladasz watek jak nie czytasz?

Jak ciebie przekladanie plyt na polce przerasta to ja nie widze sensu kontynuowac dysputy. Bo zalozenie ze sie samo pouklada albo ujawni gdzie lezy jest z gory skazane na niepowodzenie. A przynajmniej nie bez solidnej zmieniarki z napedem i pojemnoscia tych setek/tysiecy plyt.

Reply to
sczygiel

Bo ja wiem, umiem wyobrazić sobie mechanizm przy którym nie trzeba niczego ręcznie sortować.

Jakiś długi regał na CD, poziomy lub pionowy, płyty wsuwa się przodem. Każda płyta ma na krawędzi unikatowy kod kreskowy. Za regałem jeździ wózek który jednym przejazdem jest w stanie zeskanować całość kolekcji, i raportuje listę pozycji komputerowi. Komputer zapamiętuje w ten sposób uzyskaną listę do jakiejś małej bazy danych. Człowiek odpytuje bazę via interfejs web, a komputer odpowiada "tak, widziałem tą płytę, jest w regale nr 3 na pozycji 73". Ewentualnie zapala diodę obok tej pozycji, lub podświetla dany slot.

Płytę wyciągasz, odsłuchujesz, oglądasz, obmacujesz czy jaką tam inną masturbację uprawiasz, a potem odkładasz w jakikolwiek wolny slot na regale. Komputer skanuje ponownie bibliotekę od tyłu i odświeża listę pozycji w bazie.

Da się? Da się. Ale tanio nie będzie.

Niestety nie rozwiązuje to problemu wrednych dzieci które wyciągają płyty z pudełek i wkładają do innych... Albo pakują po 3 płyty do pudełka. Ale i na to znam sposoby. Mechaniczne.

Mateusz

Reply to
Mateusz Viste

Co ciekawe najdrozszym w tym wszystkim bylo by odrukowanie tych plyt. Bo aktualnie sa rozwiazania drukujace "na byle czym" ale tanio sie tego zrobic nie da. Mam na mysli drukowanie na bocznej powierzchni plyty. Bo tylko tak ma to sens bez zabierania masy miejsca.

Reszte mozna zrobic relatywnie tanio i prosto, elementy typu krokowce, profile, prowadnice nie sa az tak drogie.

No wlasnie zgodnie z zalozeniem pudelek powinno nie byc. Jak ktos chce i pudelka miec i zeby sie same plyty tych pudelek trzymaly to chyba tylko sluzacego wynajac zeby o to dbal.

W takim przypadku to chyba lepiej te plyty poskanowac, zrzucic do obrazow i tyle.

1TB dysku to pi*oko 1400plyt CD

Ciekawe ile czasu by zeszlo na zrzucenie tego do obrazow? I ile bledow sie pojawi z plyt nagrywanych odlezanych 5-10 lat?

Ja kiedys zrzucalem plyty i jakos strasznie z jakoscia nie bylo. Wiekszosc to byly hawki i esperanze.

Reply to
sczygiel

Użytkownik "Mateusz Viste" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5b6af1f9$0$23720$ snipped-for-privacy@news.free.fr...

Regal pionowy, odkladasz zawsze na gore, a na gorze czytnik kodow paskowych skanuje i zapamietuje kolejnosc

Wywalic pudelka - bedzie komputerowi latwiej skanowac plyty czytnikiem CD :)

Tak nawiasem mowiac - plyty maja jakis unikalny identyfikator ? Dawniej sie to zalatwialo dokladnymi dlugosciami utworow, ale teraz chyba cos dodali ...

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.