Re: Thunderbird - datki

Arnold Ziffel snipped-for-privacy@hooterville.invalid napisał(a):

Nie wiem, ale podejrzewam, że gdzieś było wystawione jakieś API po HTTP i w samym NNTP nie grzebano. Żeby korzystać z tej funkcji, trzeba było być dodatkowo zalogowanym na konto MS (wtedy to się nazywało MS Passport). Wyświetlanie gdzieś w czytniku, ale nie korzystałem a trudno jakieś zrzuty ekranu teraz znaleźć.

Reply to
Grzegorz Niemirowski
Loading thread data ...

Ale każe sobie płacić? Bo jakoś nie rozumiem. Przeglądałem chyba już kiedyś ten artykuł. Za długi był i nie przeczytałem. Takie czasy. Trzeba zwięźle wysławiać się jeśli to ma komuś posłużyć. Tym razem bardziej zagłębiłem się i w sumie ciekawa monografia.

Wydaje mi się, że program do grup dyskusyjnych powinien umożliwiać wyszukanie artykułu po identyfikatorze.

Oddać komuś z dobrej woli pieniądze na które się ciężko pracowało to zupełnie co innego.

Reply to
io

No tak, jakaś nieduża kwota. Jeśli można finansować programy do pobierania artykułów to tym bardziej same artykuły.

Reply to
io

Nie, to była odpowiedź na "Nikt nie napisze tutaj porządnego artykułu.".

Czy ten jest porządny tego nie wiem, nie czytałem. Jest długi, plus mam wrażenie, że to sałatka słowna.

Też tak myślę. W tinie jest do tego literka "L".

L list groups which an article has been posted to (by Message-ID) (go to article if at least one of the groups is available)

Jak w TB -- nie mam pojęcia. Nie znam TB. Choć może link news://<serwer>/<message-id> zadziała, sprawdź:

news://news.icm.edu.pl/ snipped-for-privacy@googlegroups.com

news://news.chmurka.net/ snipped-for-privacy@googlegroups.com

I na zmanipulowanie (części) ludzi do tego, żeby to zrobili, też są sposoby. Stosowane praktycznie non stop.

Reply to
Arnold Ziffel

W dniu 25.12.2023 o 01:02, Kaczin0 pisze:

Jehowi pewnie pomagają ale nie mnie, poza tym to nie moja bajka.

Reply to
pytajacy

No no, tak to zrozumiałem. Ale "porządność" nie zawsze znaczy to samo. Bym raczej widział płacenie za użyteczność. Ktoś podaje rozwiązanie problemu oszczędzając innym szukania.

Z konsumenckiego punktu widzenia chodzi mi też o to, by nie musieć chodzić na portale w poszukiwaniu istotnych treści. Aby one mogły się tutaj pojawić i podlegały konfrontacji. A nie, że na jakimś portalu ktoś sobie coś plecie, skomentować tego nie ma jak i nie dowiesz się np, że to co tam pisze zupełnie inaczej wygląda.

Chyba nie. Różne takie trochę fanatyczne kwestie, ale i zupełnie praktyczne np. 'jak funkcjonować w korpo'.

No ale problem że nie ma gdzie tego wpisać :-) Nie zarejestrowało się w systemie do obsługi "news" i może jej wcale nie ma. Może jest jakaś kombinacja klawiszy albo AddOn, ale to by trzeba zapytać AI bo może być ciężko znaleźć prostą odpowiedź w inny sposób :-) Zapytałem i oczywiście bzdury plecie, musiałbym sprzeczać się z nią a ja po prostu chciałbym mieć podstawową możliwość :-)

Aż się kasa skończy.

Reply to
io

A ty byś płacił za takie artykuły?

Pomysł jest, rozwiązanie też jest (np.

formatting link
miejsce w sygnaturce jest. Spróbuj, może inni pójdą twoim śladem i powstanie nowy trend.

To prawda, a nawet jak przeczytasz na portalu komentarze to i tak mogą być cenzurowane albo kupione.

Aż tak się nie wczytywałem.

Może była opcja przy instalacji? Albo nie było :) Strzelam.

Albo na pl.news.czytniki będą wiedzieć.

Tu coś jest, dla maili, ale może dla newsów też zadziała.

formatting link

Użyj telnetu :) Ja czasem tak robię, jak potrzebuję pobrać msgid z obcego serwera. Albo lynx (opcjonalnie z -dump), on akceptuję składnię powyżej (tylko trzeba jeszcze sobie treść przekodować zgodnie z nagłówkami, bo on tego nie robi, przynajmniej nie zrobił w tym przypadku).

Reply to
Arnold Ziffel

Jeśli zdarzyło mi się zapłacić za informację podaną na witrynie to i tutaj może się zdarzyć.

Średnio. Mnóstwo danych trzeba podać. Jakieś absurdalne pytania o adres, telefon i dokument tożsamości. Po to by ktoś mi kawę fundnął?! Nie jestem jakimś rydzykiem by tyle kaw pić.

W każdym razie nie chciałbym czytać samej propagandy. Jak to w pociągu np na wyświetlaczach pokazują ludziom jakie to cudowne rzeczy zrobią do

2030 roku a pociąg przez Polskę bez wagonu restauracyjnego akurat jedzie i spóźniony 30 minut. "Nie o takom poleskem wlaczyliśmy" i nie na to mają iść nasze podatki.

To raczej nie są tak użytkownikowo konfigurowalne instalatory. Zresztą takie skojarzenie ma w większości przypadków sens o ile się w ogóle uznaje, że jest coś takiego jak URL i na jego początku bywa coś innego niż HTTP.

Niezbyt. AI właśnie to mi podrzuciła, ale zupełnie pominęła kwestię konieczności dodania nagłówka "Message-ID". I to jest tylko wyszukiwanie, jak artykuł nie został jeszcze pobrany to go nie znajdzie.

To prowadziłoby do odgrzebania kodu mojego kompletnego czytnika a ja teraz chciałem TB użyć.

Reply to
io

Mi się nie zdarzyło, w zasadzie jedynym wyjątkiem było

formatting link

No to po prostu numer konta, albo numer do przelewów na blika (może być stworzony specjalnie w tym celu), albo adres bitcoina.

Dziś się tego nie uniknie.

No to tak jak mówię, nie znam TB. Mam wrażenie, że ze swoimi tinami, alpinami, lynxami, itd. obracam się w zupełnie innym świecie, niż przeciętny użytkownik.

No to trzeba spytać kogoś, kto zna TB. Ja wiem jak to zrobić w tinie i w lynxie.

Reply to
Arnold Ziffel

No to zdarzyło się a nie "nie zdarzyło".

Bardzo fajne artykuły o UTF-8 w embedded http://niusy.pl/@piotr-gorecki.pl/as0 i http://niusy.pl/@piotr-gorecki.pl/arz , nie chciało by mi się ich napisać. Mam uwagi, powinien wspomnieć o innych kodowaniach Unikodu tj UTF-7 i SCSU, w ogóle o tym, że to nie "kod" tylko "kodowanie", ale kontakt tylko przez Patronite a ja używam tylko emaila i jabbera :-) Poza tym zrobiłbym odnośniki na

formatting link
ale skoro na tym zarabia to chyba powinien się ze mną dzielić :-) No i w ogóle, czy jest sens to publikować "na sztywno". Wyobraźmy sobie, że ten artykuł jest na wiki i że można tam prowadzić dyskusje takie jak tutaj i że każdy z tych elementów daje jakieś udziały w monetyzacji. To wtedy bym chyba się udzielał a tak to nie chce mi się.

Ech ... nie widzę dobrego praktycznego rozwiązania.

Samej? Czemu?

Widać Ci to pasuje, mnie akurat pasuje TB. Raczej jestem w stanie poradzić sobie z otwarciem artykułu o podanym Message-ID, ale nie dzięki TB.

Myślę, że tego już spróbowałem w formie wypytania AI i lepszej odpowiedzi na news:pl.news.czytniki nie będzie, ale możemy spróbować news://unbp5v$2obp4$ snipped-for-privacy@news.icm.edu.pl

Tak przy okazji wypytałem AI o schmat URL dla grup dyskusyjnych bo chciałem podać URL do artykułu a nie jestem pewien jak wskazać artykuł nie podając serwera.

JA: "podaj schemat url dla usługi grup dyskusyjnych"

AI: "Oto schemat URL dla usługi grup dyskusyjnych Google:

formatting link
Mam nadzieję, że to pomogło. Daj mi znać, czy potrzebujesz pomocy w czymś innym."

JA: "ale grupy dyskusyjne to news"

AI: "Faktycznie, grupy dyskusyjne to Usenet, a nie News 1. Usenet to zbiór rozproszonych grup dyskusyjnych, które powstały w 1980 roku i są dostępne za pośrednictwem różnych metod i serwerów 2. Google Groups to usługa internetowa, dostarczana przez firmę Google, która zawiera grupy Usenet, a także grupy utworzone dla własnej usługi 2. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie. Czy potrzebujesz pomocy w czymś innym?"

JA: "dobra ale mnie chodzi o schmat URL, takie coś news://..."

AI: "Dziękuję za wyjaśnienie. Schemat URL dla usługi grup dyskusyjnych to news://. Mam nadzieję, że to pomogło. Daj mi znać, czy potrzebujesz pomocy w czymś innym."

JA: "jaki jest URL do artykułu o znanym Message-ID"

AI: "Niestety, nie jestem w stanie znaleźć bezpośredniego URL do artykułu na podstawie Message-ID. Jednakże, jeśli znasz Message-ID, możesz spróbować znaleźć artykuł, wykonując następujące kroki:

Otwórz program pocztowy, który obsługuje protokół Usenet, takie jak Mozilla Thunderbird. Wybierz grupę dyskusyjną, w której znajduje się artykuł, którego szukasz. W menu programu pocztowego wybierz opcję “Szukaj wiadomości”. W polu “Message-ID” wpisz identyfikator artykułu. Kliknij przycisk “Szukaj”. Jeśli artykuł jest dostępny w sieci Usenet, powinien zostać znaleziony i wyświetlony w programie pocztowym. Niestety, nie jestem w stanie określić bezpośredniego URL do artykułu na podstawie Message-ID. Czy potrzebujesz pomocy w czymś innym?"

JA: "ale ja się nie pytam o to jak wyszukać w programie pocztowym, który zasadniczo nie służy do grup dyskusyjnych, tylko jak skomponować URL do artykułu o podanym Message-ID"

AI: "Przepraszam za nieporozumienie. Niestety, nie jestem w stanie znaleźć bezpośredniego URL do artykułu na podstawie Message-ID. Jednakże, jeśli znasz Message-ID, możesz spróbować znaleźć artykuł, wykonując następujące kroki:

Otwórz program pocztowy, który obsługuje protokół Usenet, takie jak Mozilla Thunderbird. Wybierz grupę dyskusyjną, w której znajduje się artykuł, którego szukasz. W menu programu pocztowego wybierz opcję “Szukaj wiadomości”. ... "

Nosz ... to nie ma sensu.

Reply to
io

io snipped-for-privacy@op.pl.invalid> napisał(a):

Są tak niszowe, że nie miało to sensu w artykule dla początkujących.

Z tego co widzę, to pojęcia kod i kodowanie są tam rozdzielone. Co należy pochwalić, bo u nas jest spore pomieszanie. Słowo kod może oznaczać nie tylko kodowanie, ale też kod źródłowy albo szyfrogram. Podobnie "kodować" bywa używane zamiennie z "zapisywać w określonym formacie", "programować" i "szyfrować".

Przecież mail jest podany.

Jest wiele dziedzin, w których pytanie AI nie ma sensu.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

W dniu 07.01.2024 o 00:00, Grzegorz Niemirowski pisze:

...>

Gdzie? Na zakładce "Kontakt"?

Ma ponoć zabrać pracę programistom :-)

Reply to
io

W dniu 07.01.2024 o 00:36, io pisze:

snipped-for-privacy@piotr-gorecki.pl

Reply to
Rutkowski, Jacek

W dniu 07.01.2024 o 09:36, Rutkowski, Jacek pisze:

Dzięki, lecę dawać odnośniki :-)

Reply to
io

Nie zdarzyło poza jednym wyjątkiem, kiedy się zdarzyło.

Pamiętam te artykuły, ale nie czytałem ich, bo mnie nie zainteresowały.

Mail też jest.

Nie jesteś obiektywny :)

Zarabia na swoje utrzymanie. Wiele osób mu pomaga za darmo (np. pisze artykuły do jego czasopisma), biorąc pod uwagę jego cały dotychczasowy dorobek.

Teoretycznie miałoby to sens, praktycznie to jest z tego co wiem jedyne źródło utrzymania p. Piotra. Co do udziału w monetyzacji, podejrzewam że jak osiągnie odpowiedni pułap (jeśli osiągnie), to pojawią się (płatne) nagrody za udziały w konkursach itd. w czasopiśmie.

W zasadzie zostają chyba tylko kryptowaluty.

A skąd wiesz, kto jest prawdziwy, a kto jest podstawionym trollem? Tutaj to jeszcze można mieć w miarę pewność, obserwując ludzi przez wiele lat, ale np. na stronach z opiniami?

To tak, ale inne przyzwyczajenia średnio. Po prostu wygoda wynikająca z tego, że coś już znam, wygrywa.

Miałem tak z przesiadką z Eagle'a na KiCada. Zamordowali mi Eagle'a modelem subskrypcyjnym, nie ma wersji dla Raspberry, chciałem się odciąć i nowe schematy robić w KiCadzie. Nie wyszło. Zrobiłem jeden projekt i wróciłem do Eagle'a (starej wersji). Stare przyzwyczajenia.

Zobaczymy :)

Szczerze mówiąc nie rozumiem tego hype'u na te ChatGPT i inne. To tylko model językowy. Będzie rozumiał i pisał bardzo ładnie, ale nie ma wszechwiedzy.

Już te graficzne AI, jak Midjourney, bardziej do mnie przemawiają, ale nadal najwyżej na tyle, żeby używać tego przez maksymalnie 3 minut, zachwycić się i wyłączyć.

No, i taka rozmowa z botem. Tak samo jest na infoliniach. "Jestem Maks, Twój prywatny asystent". Ja rozumiem, że minuta pracy takiego bota jest tańsza niż minuta pracy konsultanta, ale czy ktoś naprawdę z tego korzysta i próbuje z tym rozmawiać, zamiast po prostu prosić o rozmowę z konsultantem? Skoro kolejne firmy to wprowadzają to chyba korzysta. Jak ja dzwonię do firmy to nie po to żeby rozmawiać z botem, tylko żeby szybko i sprawnie załatwić sprawę, którą mam (do człowieka).

Reply to
Arnold Ziffel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.