Re: Klisze do na?wietlania PCB

Zdecydowanie mylisz rozdzielczosc pracy (obrazka) z rozdzielczoscia urzadzenia wyjsciowego (naswietlarka)...

300dpi dla pliku(!) jest juz wypasem tutaj, zwlaszcza ze mamy miec na wyjsciu tylko b/w, i zadnych poltonow w rastrze. Polecam ksiazeczki o DTP.
Reply to
DJ
Loading thread data ...

Czytaj ze zrozumieniem. Nie idzie o to czy 300 to dużo czy7 mało. Tylko o to że nikt nie będzie chciał zrobić w naświetlarni 300 DPI. Zresztą co za roznica 300,

600 1200. W cenie żadna. Idziesz do naświetlarni i się pytasz jaką mają najmniejszą rozdzielczość naświetlarki. Mówią. Piszesz na zamówieniu, czy jak to się tam nazywa i koniec. Czy zaraz w książkach trzeba o tym czytać. Może i o DTP przeczytałeś, tylko szkoda ze radzisz głupio. Tomek
Reply to
Tomek

25,4mm /300 punktow na cal daje 0,08mm to prawie 1/10mm , zycze powodzenia przy wykonywaniu sciezki 10mils lub anten na 2,4GHz - z pliku rastrowego

tu rozmawiamy o plytkach drukowanych a nie o grafice rastrowej z okladki czasopisma , co do dtp to powinienes wiedziec ze coprawda daje sie max 300dpi ale naswietlarka powinna naswietlac z maksymala rozdzielczoscia zebu uniknac np. mory , smug przy nakladaniu na siebie cmyka :)

Reply to
nenik

Napisz jakie Ty przeczytałeś.

Reply to
VSS

W czym problem? 10 mils, to 3 punkty przy 300 dpi a 6 przy 600 dpi. W zupełnosci wystarczy.

A wszyscy robią anteny na 2.4 GHz w warunkach amatorskich?

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Nie ma o czym dyskutować. Naświetlarka 300 DPI chyba nigdy nie istniała. Dawno temu świecili mi filmy 600 DPI. Potem najgorszą rozdzielczością było 1200. I pewno jest do tej pory. Komuś się pomyliła naświetlarka z drukarką laserowa. Bo jaki byłby seens zamawiać na urządzeniu 1200 kliszę w rozdzielczości 300. Zrobić zrobią. To nie problem tylko po co jak klisza w rozdzielczości 1200 i 300 będzie kosztowała dokladnie tyle samo. Tomek

Reply to
Tomek

Może mylisz, ale raczej jeszcze nie wiesz o czym mowa :)

Jeśli chodzi o grafikę z półtonami to 300dpi faktycznie może wystarczyć jednak sugerowałbym 600. Natomiast jestli bez półtonów to już bezwzględnie 600 a nawet 1200. Natomiast samo naświetlenie 1200-2400 to już nie będzie miało większego znaczenia.

Polecam przeczytać od początku i z tłumaczem

Owszem istniała

PS Dodatkową sprawą jest, że do określania rozdzielczości obrazków i naświetleń używa się zwyczajawo określenia dpi, ale jest to odpowiednia nazwa tylko dla naświetleń.

Reply to
vincent

Ano nie bardzo. Jesli sciezka nie lezy rastrze naswietlarki, to ja moze zaokraglic, i skrajnym przypadku moze nawet wyjdzie szerokosc

3.33 mil. Podobnie z odstepem miedzy sciezkami.

J.

Reply to
J.F.

No i? Będą odrobinę nierówne - w czym to przeszkadza?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Jak masz swietna technologie to w niczym, a jak nie jest swietna .. to drobny wzer przerwie nowa sciezke, albo odstepu miedzy dwiema w ogole nie bedzie ..

J.

Reply to
J.F.

Tak sobie teoretyzujesz? Bo aż specjalnie puściłem wydruk w 300 dpi kilku moich płytek i nie widzę jakiegokolwiek problemów z 10 mils.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Kiedyś ciągnąłem ścieżki ze złącza CF. Wydrukowanie w 300dpi powodowało, że między różnymi ścieżkami odstępy były widocznie różne. Jeśli odstęp większy niż chciałem to żaden problem, ale też zdarzały się ścieżki położone bliżej niż chciałem. Nie jest to pożądany efekt moim zdaniem.

No i ścieżki nie trafiały w środku padów :) Brzydko wygląda.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Zrob sobie wydruk sciezek 10 mils z odstepem 11 [albo 9] i wytraw. Jesli bedzie swietnie .. gratuluje drukarki, jaka to ?

J.

Reply to
J.F.

Ale oczywiście, że mogą być różne. BTW: to już chyba było poniżej 10 mils?

Ale przylutować się dało i działało poprawnie?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ale po co miałbym tak robić? Żeby sobie życie utrudnić?

Drukarka HP LJ 4+ ale 300 dpi puszczałem z drivera HP LJ III.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Styki złącza są rozmieszczone w rastrze 25 mils.

Reply to
badworm

Czyli na co drugim masz przesunięcie o 1/600 cala - niecałe 2 mils - aż tak bolało?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

i tu kolega poruszyl istote , jednemu wystarczy drugiemu nie a coraz czesciej bedzie to nie z wlasnej naswietlarki starej ale dzialajacej puszczam zawsze w max rozdzielczosci 1800dpi, nie chwalac sie 4 mils ladnie wychodza ale to i tak nie to co ze sprzetu pow. 50000dpi

tu pytanie do obeznanych bardziej , czy w polsce ktos robi przemyslowo 4 mils ze 6 to wiem ale plytki ktore widzialem z 4 mils mialy znaczek UE chyba niemcy ew. francja , a w polsce ktos sie rzucil na 4 ? :)

Reply to
nenik

Ścieżki 10 mils, pady szerokości okolo 14 mils. I jak mam pecha, i jedna ścieżka przesunie się te 3 milsy w lewo, druga w prawo, to już to wyrażone wzgledem 15milsów odlelości między ścieżkami robi się całkiem sporo. Przy rzeźbieniu w domu każdy mils więcej odległości między ścieżkami daje większe prawdopodobieństwo działającego układu :)

Nie wiem, przestawiłem druk na 600dpi :)

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

No powiedzmy ze takie durne wymaganie.

10mils jest przypadkiem na tyle szczesliwe ze ladnie sie wpasowuje w raster 300dpi. Dokladnie 3 pixele. Ale juz sciezki 10 mil rozlozone co 25 [odstep 15 mils] moga wyjsc kiepsko.

No powiedzmy ze optyke powinna miec ciut precyzyjniejsza niz taka na

300dpi ..

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.