Radiowe przesylanie danych

Loading thread data ...

Produkowac mozna - nie mozna "wprowadzac do obrotu" bez odpowiednich atestow. Co gorsza - urzadzen bez takich atestow nie mozna uzywac - nawet [a w zasadzie szczegolnie] jak sa wlasnej konstrukcji.

Teorytycznie szary czlowiek [bez licencji krotkofalarskiej] jest wiec skazany na sprzet fabryczny z odpowiednimi atestami ..

J.

Reply to
J.F.

Tez sie z tego kiedys usmialem. :-) Z drugiej strony rzuc okiem na PDFy ukladow Nordica, az slinka cieknie. :-) Widac, ze w koncu zatrudnili kogos, kto potrafi zrobic uzytek z mozgu -- jesli tak ma wygladac elektronika 21 wieku, to ja jestem za! Wlasnie kombinuje gdzie mozna kupic nRF905 albo 903. :-)

No ale to ma byc zaszyte w scalaku, a o ile sie orientuje, w przypadku produkcji wielkoskalowej placi sie za powierzchnie ukladu, a nie za komplikacje jego wnetrza.

Trzeba, ale patrz wyzej. :-)

No ale tor przed demodulatorem jest chyba jednakowy dla kazdego rodzaju modulacji, bez roznicy, czy to superheterodyna, czy homodyna... Popatrz na radia z DSP, tam wszystko jest wspolne, demodulacja jest przeprowadzana cyfrowo, a jej nowe rodzaje wprowadza sie dokonujac upgrade zawartosci flasha. :-)

Dzis to chyba wszystko warto zrobic w pelni cyfrowo. Jesli juz uda sie rozdzielic skladowe synfazowa i kwadraturowa, chyba nie ma modulacji nie do zaimplementowania w oparciu o nie. Dlatego wlasnie od dawna chce zrobic w pelni cyfrowy odbiornik komunikacyjny, ale oprocz braku czasu powstrzymuje mnie slaba dostepnosc odpowiednio szybkich i dokladnych ADC -- przydaloby sie miec z 300 kHz szerokosci pasma aby moc tez sluchac szerokopasmowego FM, co wymaga przetwornika min. 1200ksps... :-(((

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

No wiesz .. rynek potrzebuje taniochy, a nie wydumanego sprzetu :-)

Ale komplikacja potem stwarza problemy jednak. Chyba ze od razu cos typu DSSS - wtedy znow mozna niejako asynchronizm moze powrocic..

im mniej skomplikowane wnetrze tym mniej powierzchni zajmuje :-)

Fakt ze dolna granica ukladu to pewnie gdzies 1mm^2, moze nawet wiecej, to dzis pewnie z pol miliona tranzystorow co najmniej :-)

To juz przeciez bylo -

formatting link
:-)

No to przeciez to jest dzis wolny przetwornik :-)

Nie sprzedaje ktos Tektronika z polamanym ekranem ? Moglbys miec 1Gsps, wystarczy tylko antene podlaczyc :-)

Juz chyba pisalem - w TV-sat sa przetworniki gdzies 70Msps i dekodowanie odbywa sie cyfrowo - a strumien danych ma 40Mb/s ..

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Krzysztof Kucharski

On Mon, 31 May 2004 15:52:53 +0200, "Piotr Wyderski" snipped-for-privacy@wp.pl wrote: [.....]

Popytaj w Eurodisie. Wygląda na to że tym handlują.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.