Radio FM

Witam,

zostalo mi troche miejsca na plytce drukowanej odtwarzacza mp3, wiec postanowilem dorobic stereofoniczny odbiornik FM. Chcialbym wiec prosic o polecenie mi odpowiedniego chipu. Powinien on byc w obudowie SMD, wymagac malej liczby elementow zewnetrznych i byc latwy do nabycia. Dotychczas znalazlem pare TDA7021/TDA7040, ale nie wiem, gdzie je mozna kupic we Wroclawiu.

Byloby idealnie, gdyby uklad dalo sie stroic za pomoca jakiegos interfejsu cyfrowego. Znalazlem uklady TEA5767/68 oraz TEA5880, ktore spelniaja ten warunek, ale nie mam pojecia, czy da sie je zdobyc w detalu. Prosze o inne propozycje, bo bardzo dlugo nie sledzilem tego typu ukladow.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski
Loading thread data ...
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Dnia 2004-12-07 14:32, Użytkownik Piotr Wyderski napisał:

Mozna dać przetwornik C/A i sterować z procka ;-) A co do zakupu - jak nigdzie nie znajdziesz tych układów to mogę zapytać w moim rejonie - jakiś czas temu udało mi się kupić komplet TDA7021T, TDA7040 i TDA7050 - teraz leży i czeka na złożenie "radyjka w pudełku od zapałek".

Reply to
badworm

Dnia 2004-12-08 18:47, Użytkownik Piotr Wyderski napisał:

Hehe, ten moduł tunera(OM5610) kosztuje normalnie w AVT około 90PLN więc troszkę drogo jak tuner do którego trzeba jeszcze dołożyć sterowanie ;-) PDF kiedyś leżał na stronie EP ale teraz nie mogę go namierzyć ale mam na dysku.

Reply to
badworm
Reply to
invalid unparseable

Zastosuj uklad TEA5767 - zostal uzyty do realizacji radia FM m.in. w telefonie Nokia 6610 i w dokumentacji technicznej tegoz znajdziesz caly potrzebny schemat. Potwierdzam, ze dziala znakomicie (mam ta komorke) tylko przydal by sie jeszcze RDS.

Reply to
Adam Dybkowski

Zrobie to z wielka checia, jesli mi tylko powiesz, gdzie ten uklad mozna kupic. :-) Przed zadaniem pytania na grupie przekopalem w jego poszukiwaniu ladny kawalek Internetu...

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Popytaj u polskich dystrybutorow Philipsa.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.